کارشناس بازار سرمایه:

۳۲۳ میلیارد تومان نقدینگی افراد حقیقی به بازار سهام تزریق شد

غفوری گفت: امروز ۳۲۳ میلیارد تومان نقدینگی افراد حقیقی در جریان معاملات به بازار سهام تزریق شد.

محمد غفوری، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با روند حرکتی امروز شاخص‌های بازار سرمایه گفت: شاخص کل بورس امروز ۸ آذر با افزایش بیش از ۲۸ هزار واحدی و درصد تغییرات مثبت ۱.۴ درصد در تراز ۲ میلیون و ۶۰ هزار واحدی ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز با رشد بیش از ۸ هزار واحدی در ارتفاع ۷۲۰ هزار و ۶۴۵ واحدی قرار گرفت تا در مجموع شاهد روند مثبت بازار سرمایه باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: حجم معاملات امروز بازار سرمایه ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۳۱۶ میلیارد تومان ثبت شده است که در این زمینه نیز شاهد روندی مثبت نسبت به چند وقت اخیر بودیم. همچنین ۳۲۳ میلیارد تومان نقدینگی افراد حقیقی امروز در جریان معاملات به بازار سهام تزریق شد.

او در ادامه عنوان کرد: امروز بیشتر بازار در وضعیت سبزپوشی قرار داشت به طوری که ۷۶ درصد بازار به عبارتی ۵۵۰ نماد در محدوده سبز به کار خود پایان دادند. بیشترین میزان ورود نقدینگی را امروز گروه فلزات اساسی و گروه بانکی شاهد بود و بیشترین میزان خروج نقدینگی را هم صندوق‌های با درآمد ثابت به خود اختصاص دادند.

تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها عاملی برای افزایش شفافیت صورت‌های مالی

این کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: بسیاری از افراد بحث تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت‌ها را عاملی بر حرکت رو به جلوی بازار می‌دانند. تجدید ارزیابی دارایی‌هایی که سبب افزایش شفافیت صورت‌های مالی شرکت‌ها خواهد شد و از سوی دیگر بسیاری از سهام به نقاط قیمتی جذابی رسیدند. امروز هم شاهد این بودیم که سازمان بورس مدیران بانکی را برای بحث تجدید ارزیابی فراخوانده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار