اسماعیلی خبر داد؛

برگزاری جشن خودکفایی در حوزه کاغذ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: روز جمعه جشن خودکفایی کاغذ را در مازندران خواهیم داشت و از همکاران رسانه‌ای دعوت شده تا در این جشن همراه ما باشند.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران، درباره مالیات هنرمندان و ارائه اصلاحیه لایحه مالیات‌های مستقیم، توضیح داد: با صنف مرتبط جلسه‌ای برگزار شد و جلسات کارشناسی با هماهنگی‌ها و همکاری وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان امور مالیاتی ادامه پیدا کرد و در نهایت این بخش مطابق پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تصویب مشترک رسید.

عواید ناشی از وصول مالیات‌ها به صندوق هنر واگذار می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: نوع نگاه دولت همانند لایحه ۱۴۰۱ است و عواید ناشی از حصول مالیات‌ها، طبق لایحه دولت به صندوق هنر واریز خواهد شد که اتفاق بسیار مهمی در جهت حمایت از حوزه فرهنگ و هنر است.

اسماعیلی اظهار داشت: هفته گذشته مراسم انتخاب پایتخت کتاب کشور را در سمنان داشتیم و همچنین هفته فرهنگی ترکمنستان که در اصفهان آغاز شد.

وی درباره اعزام هنرمندان به غزه، گفت: ما اهالی فرهنگ و هنر را در چند نوبت به حوزه مقاومت در لبنان و مرز‌های عراق و اردن و همچنین بخش‌هایی که امکان داشت، اعزام کردیم.

اسماعیلی با اشاره به اینکه همایش بین‌المللی به نام اشک مریم چهارم آذر ماه و با حضور بانوان اندیشمند داخلی و خارجی برگزار شد، افزود: بیش از ۲۰ کشور به صورت برخط در این همایش حضور داشتند و نوع نگاه جمهوری اسلامی ایران به نقش مؤثر زنان در حوزه مقاومت در این اجلاس مورد توجه قرار گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که موضوع غزه با پیروزی کامل جریان مقاومت به پایان برسد و یادآور شد: همکاران رسانه‌ای، فرهنگی و هنری نقش مؤثری را در تبیین ابعاد این حماسه بزرگ داشتند که از آن‌ها قدردانی می‌کنم.

اسماعیلی ادامه داد: با دستور رئیس جمهور موضوع معیشت کتابداران و طرح‌های عمرانی حوزه کتابخانه‌های عمومی پیگیری و ابلاغ رسمی شد که اتفاق مهمی بود.

اسماعیلی بیان کرد: روز جمعه جشن خودکفایی کاغذ در حوزه کاغذ فرهنگی را در مازندران خواهیم داشت و از همکاران رسانه‌ای دعوت شده تا در این جشن همراه ما باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: چند همایش بین‌المللی را در روز‌های آینده و ماه‌های بعدی در دستور کار خواهیم داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۴ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
آیا برای نابودی درختان جنگلی که نابود شده اند تا این کاغذها تولید شوند هم جشنی برپا میشود؟!
United States of America
ناشناس
۱۳:۵۸ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
آقای وزیر قطعا سواد نداری کشورهای صنعتی مثل ژاپن تولید کاغذ درداخل کشوررا کنارگذاشتن بخاطر مصرف وقطع درختان الان شما بخاطرنابودی جنگل باافتخارخودکفایی کاغذراجشن میگیرید
United States of America
ناشناس
۱۳:۵۸ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
آقای وزیر قطعا سواد نداری کشورهای صنعتی مثل ژاپن تولید کاغذ درداخل کشوررا کنارگذاشتن بخاطر مصرف وقطع درختان الان شما بخاطرنابودی جنگل باافتخارخودکفایی کاغذراجشن میگیرید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۱ ۰۸ آذر ۱۴۰۲
به نظر من این بازیهای دولتهای قبلی را کنار بگذارید باواردات کاغذ ادعای خود کفایی میکردند وجشن وسرور برپا میکردند ونانی می خوردند اما در هفته بعد با کمبود کاغذ مواجه میشدند خواهش اگر عمل میکنید در بازار رو کنید تا مردم بفهمند نمی خاد جشن بگیریداین را از این بابت میگویم که وارد حاشیه های دولت قبلی که حاشیه ساز است وارد نشوید به امید خدا که به خودکفایی رسیدین اما حد اقل بگذارید یک سال بگذرد ومردم حس کنند ودلالان ومخالفان دولت هم نتوانند دوباره سنگ اندازی کنند
آخرین اخبار