افزایش ۱۲ هزار بشکه‌ای تزریق پساب در نفت و گاز مارون

رییس نگهداری و تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون از راه‌اندازی دومین پمپ گریز از مرکز (P ۶۸) در مجتمع صنعتی شماره یک این شرکت خبر داد.  

 منوچهر حیدری‌نیا با بیان اینکه پروژه تزریق پساب به چاه‌ها یکی از راهبرد‌های اصلی شرکت همسو با صیانت از زیست‌بوم پیرامونی تأسیسات به‌ویژه در بخش آب و خاک است، گفت: پمپ‌های گریز از مرکز اصلی‌ترین تجهیز فرآیندی کنترل پساب نمک‌زدایی به‌شمار می‌آیند که با نصب آن‌ها به جای پمپ‌های P ۳۳ برند سانداین، ظرفیت تزریق پساب را به حدود ۳ برابر ارتقا بخشیدیم.

او افزود: پمپ P ۶۸ یک پمپ گریز از مرکز (multi stage) با فشار خروجی ۴۰۰ تا ۶۰۰ پوند بر اینچ مربع (PSI) و ظرفیت ۱۰ تا ۱۲ هزار بشکه در روز است که مزایایی همچون انتقال پرقدرت پساب، قابلیت اطمینان، پایداری، حذف آلاینده‌های صوتی و کاهش هزینه‌های تعمیراتی را نسبت به پمپ‌های سانداین دارد.

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون با قدردانی از همه کارکنان اجرای این پروژه گفت: به‌زودی دو پمپ P ۵۸ و P ۱۰۰ دیگر در واحد‌های نمک‌زدایی شماره ۳ و ۶ این شرکت نصب خواهد شد.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون به‌عنوان یکی از شرکت‌های تابع شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در زمینه بهره‌برداری، فرآورش و انتقال نفت خام و گاز طبیعی و تولید میعانات گازی فعالیت می‌کند و عملیات تولید از میدان‌های نفتی مارون، کوپال و شادگان را به‌عهده دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.