در جهاد تبیین نقش پرستاران در دفاع مقدس بازگو شود

رئیس دانشگاه الزهرا (س) گفت: فعالیت‌های امدادی بانوان در جنگ، نقش بانوان در تربیت فرزندان در زمان جنگ و پس از آن باید امروز تشریح و تبیین شود.

زهرا ناظم بکایی رئیس دانشگاه الزهرا (س) در نخستین همایش ملی تجلیل از بانوان شهیده، جانباز و پیشکسوتان پرستار کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس که در ستاد هوانیروز ارتش برگزار شد، با بیان اینکه ۷۳ درصد پرستاران بانوان هستند، توضیح داد: امروز کمبود جامعه پرستاران باید جبران و امنیت شغلی آن‌ها تامین شود.

ناظم بکایی گفت: باید در جهاد تبیین نقش پرستاران در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن برای جوانان بازگو شود. دفاع مقدس نه تنها صحنه حضور رزمندگان بود بلکه عرصه حضور کادر درمان بود. بانوان با حضور در بهداری‌ها و بیمارستان‌های صحرایی به رزمندگان مجروح رسیدگی کردند و اسطوره و الگو شدند.

رئیس دانشگاه الزهرا (س) افزود: فعالیت‌های امدادی بانوان در جنگ، نقش بانوان در تربیت فرزندان در زمان جنگ و پس از آن باید امروز تشریح و تبیین شود.

ناظم بکایی با بیان اینکه طبق آمار جامعه پرستاری در طول هشت سال دفاع مقدس، هفت هزار شهیده تقدیم نظام کرده است، خاطرنشان کرد: ۵۰۰ نفر از این بانوان رزمنده بودند و مابقی در بمباران‌های هوایی به شهادت رسیدند.

رئیس دانشگاه الزهرا (س) با بیان اینکه پنج هزار و ۷۳۵ هزار بانوی جانباز در کشور داریم، گفت: سوال این است که آیا نهاد‌های مسئول به وضعیت بانوان رسیده‌اند و به آن‌ها رسیدگی شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار