خدمات رایگان آزمایشگاه خاک برای کشاورزان طرح‌های ترویجی در ۴ شهر گلستان

نخستین تور ملی آموزشی ترویجی ویژه روز جهانی خاک امروز در گلستان برگزار شد.

محمد برزعلی رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت:در این تور ملی اعلام شد کشاورزان شرکت کننده در طرح‌های ترویجی می‌توانند از خدمات رایگان ۴ آزمایشگاه خاک شناسی استان استفاده کنند.

او افزود: این تور با هدف افزایش دانش و مهارت تولیدکننده‌های محصولات زراعی و باغی در مدیریت بهینه تغذیه گیاهی، ترویج آزمایش‌های آب و خاک و گیاه به عنوان رکن اصلی تغذیه علمی در بخش کشاورزی، آشناسازی تولید کنندگان محصولات زراعی و باغی با نحوه عملکرد آزمایشگاه‌های آب خاک و ترغیب کشاورزان به استفاده از خدمات آزمایشگاه‌های خاک و حفاظت از منابع آب و خاک و افزایش بهره‌وری در استفاده از نهاده‌های کشاورزی برگزار شد.

همچنین شهربانو سلطانعلیان مدیر هماهنگی ترویج جهادکشاورزی گلستان در پویش آموزشی و ترویجی خاک در گنبدکاووس گفت: آزمایشگاه‌های خاک در شهر‌های گرگان، گنبدکاووس، کلاله و کردکوی آماده خدمت دهی به کشاورزان هستند.
وی با بیان اهمیت آزمایشگاه‌های خاک در افزایش عملکرد محصولات کشاورزی گفت: توصیه‌های کودی و اندازه گیری عناصر خاک و شناسایی بیماری‌هایی خاک و برطرف کردن آن بخشی از فعالیت آزمایشگاه‌های خاک است و کشاورزانی که در طرح‌های ترویجی جهادکشاورزی استان شرکت کنند می‌توانند رایگان از خدمات آزمایشگاهی بهره ببرند.

وی گفت: تا کنون پنج هزار کشاورز گلستانی از این خدمات رایگان برای آزمایش خاک زمین‌های کشاورزی شان استفاده کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار