تجلیل مقام معظم رهبری از خانواده نخستین شهید محیط زیست

برای نخستین بار کنگره شهدای محیط زیست برگزار شد و مقام معظم رهبری به نشانه تکریم و احترام به شهدای محیط زیست، یک جلد کلام‌الله مجید به خانواده اولین شهید محیط زیست کشور هوشنگ نصیری اهداء کردند.

اولین کنگره شهداء و ایثارگران محیط زیست کشور با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون رییس جمهور و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرمانده فراجا و مسئولین استانی با حضور خانواده‌های معظم شهداء، جانبازان و جان نثاران محیط زیست برگزار شد.

فوزیه حسنی خواهر شهید رحمان حسنی نخستین شهید دفاع مقدس شاغل در اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران که در ۱۳ دی ماه سال ۱۳۶۶ در منطقه فاو به درجه رفیع شهادت نائل شد، اظهار کرد: برای اولین بار در این کنگره حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به نشانه تکریم و احترام به شهدای محیط زیست، یک جلد کلام‌الله مجید به خانواده اولین شهید محیط زیست کشور هوشنگ نصیری اهداء کردند.

خواهر شهید حسنی که در این کنگره حضور داشت، با اشاره به اینکه شهید رحمان حسنی اولین شهید دفاع مقدس محیط زیست مازندران بود، افزود: برادرم رحمان، در سال ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس مجروح شد و در ۱۳ دی ماه ۱۳۶۶ پس از حضور مجدد در جبهه جنگ تحمیلی، در منطقه فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی افزود: محمد تنها یادگار این شهید است که در زمان شهادت پدرش ۱۳ ماهه بود و در حال حاضر فارغ التحصیل رشته عمران در مقطع دکترای زلزله در وزارت راه و شهرسازی مشغول به خدمت است.

حسنی ادامه داد: در ۱۳دی ماه سال ۱۳۹۸ در حالیکه آماده برگزاری مراسم سی و دومین سالگرد شهادت برادرم؛ رحمان بودیم که خبر شهادت سردار بزرگ اسلام، حاج قاسم سلیمانی، غم ما را دوچندان کرد.

وی ضمن قدردانی از رییس سازمان حفاظت محیط زیست و امور ایثارگران این سازمان به جهت برگزاری اولین کنگره شهداء و ایثارگران در اهواز، اظهار کرد: گرامیداشت یاد و خاطرشهدا گامی در جهت الگو سازی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

این خواهر شهید با اشاره به اینکه رفتار و سیره شهدا درس زندگی برای همه دوران است، تصریح کرد: برگزاری کنگره و یادواره‌های شهدا در عصر حاضر لازم و ضروری است، در واقع همین یاد شهدا انقلاب را مصون نگهداشته است.

قابل ذکر است، اولین کنگره شهداء و ایثارگران محیط زیست روز دوم آذرماه سال جاری در استان خوزستان شهر اهواز برگزار شد که از استان مازندران ۲۸ نفر از خانواده شهداء، جانبازان و جان نثاران اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در آن شرکت کردند.

تجلیل مقام معظم رهبری از خانواده نخستین شهید محیط زیست

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار