کشف و ضبط ۱۶ قلم اموال فرهنگی و تاریخی در بندرگز

مدیرکل میراث‌فرهنگی گلستان از کشف و ضبط ۱۶ قلم اموال فرهنگی و تاریخی مربوط به دوره‌های تاریخی، اسلامی در شهرستان بندرگز خبر داد.

محمدجواد ساوری گفت: بر اساس گزارش‌های واصله مبنی‌بر شناسایی باند قاچاق اموال فرهنگی و تاریخی در شهرستان بندرگز، موضوع در دستور کار فرماندهی یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان قرار گرفت.

او افزود: با همکاری مسئول پایگاه عملیاتی یگان حفاظت غرب استان با پلیس آگاهی بندرگز و کسب نیابت قضایی، در یک مورد بازرسی از منزل شخصیِ فردی در این شهرستان، تعداد ۱۶ قلم اموال فرهنگی و تاریخی شامل هشت قلم ظروف سفالی، دو قلم خنجر فلزی، دو قلم نوک پیکان فلزی و چهار قلم مهره فلزی کوچک کشف و ضبط شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان گفت: سپس متهم با تنظیم صورت‌جلسه به‌منظور سیر مراحل قانونی و قضایی تحویل پلیس آگاهی شهرستان بندرگز شد.

او ادامه داد: مردم استان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوکی در این خصوص جرائم مرتبط به میراث‌فرهنگی و تجاوز و تخریب آثار فرهنگی و تاریخی را با سامانه ارتباط تلفنی ۰۹۶۶۲ (دریافت اطلاعات مردمی در ارتباط با تخلفات حوزه میراث‌فرهنگی) در میان بگذارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.