شهرستان بن پایگاه اجرایی زنجیره ارزش نساجی و پوشاک چهارمحال و بختیاری

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به انجام طرح مطالعاتی زنجیره ارزش نساجی و پوشاک در استان گفت: در همین راستا راه‌اندازی شهرک تخصصی پوشاک در شهرستان بن در دستور کار قرار گرفته است.

فضل الله رحمتی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان بن که با حضور استاندار و جمعی از اعضا شورای اداری استان برگزار شد، تصریح کرد: صنایع نساجی به‌عنوان صنعت سبزاز مزیت‌های مورد توجه در سند آمایش راهبردی است که با توجه به تولید ۴۰ درصد نخ پلی استر کشور در استان زمینه مناسبی برای تولید پوشاک فراهم کرده است.

وی با اشاره به اشتغال و ارزش افزوده بالای زنجیره ارزش نساجی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: سرمایه‌گذاری مطلوب در شهرک‌های صنعتی به افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی در استان کمک می‌کند و تلاش می‌شود تمهیداتی برای استقرار صنایعی مانند تولید پوشاک در چهارمحال و بختیاری فراهم شود.

رحمتی راه‌اندازی شبکه فراگیر برای تولید پوشاک ایرانی اسلامی را از اولویت‌های وزارت صمت اعلام کرد و گفت:تکمیل زنجیره ارزش محصولات نساجی در چهارمحال و بختیاری منجر به ارزش افزوده بالایی خواهد شد.


بیشتر بخوانید


مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری از لحاظ تعداد واحد‌های صنعتی نساجی همپای استان‌های بزرگ نیست، اما از نظر ویژند (بِرند) در رده بالایی قرار دارد.

رحمتی کارخانه چادر مشکی حجاب شهرکرد را یکی از صنایع مهم در حوزه تولید پارچه چادر مشکی کشور دانست و افزود: طرح توسعه این کارخانه وارد مراحل اجرایی و تکمیل زنجیره شده است.

وی تصریح کرد: مجموعه تولید موکت در شهرک صنعتی بروجن چهارمحال و بختیاری به‌عنوان یک مجموعه مطرح در کشور با تمام توان در حال تولید است و برنامه‌ریزی‌های بسیاری در صنعت نساجی برای به سرانجام رسیدن اهداف انجام شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار