تکذیب ریزش سقف عمارت باغ زرشک اصفهان

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: سقف عمارت باغ زرشک دچار ریزش نشده، بلکه قسمتی از تزئینات سقف بود که ریزش کرد که این اتفاق به دلیل از دست رفتن چسبندگی تزئینات سقف روی داده است.

محمدعلی ایزدخواستی  ریزش سقف عمارت باغ زرشک را تکذیب کرده و اظهار داشت:  حدود سه سال قبل پس از بازدید از عمارت باغ زرشک، متوجه شدیم که قسمتی از سقف عمارت خیز برداشته و سازه دچار مشکل شده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه سقف عمارت باغ زرشک از نوع خرپایی است، خاطرنشان کرد: پس از بررسی سازه متوجه شدیم که شاه تیر‌ها آسیب دیده و وضعیت سقف ناپایدار است و در همین راستا از حدود ۴ ماه پیش عملیات مرمت و بازسازی عمارت در دستور کار قرار گرفت و همچنین بخش عمده عملیات مقاوم‌سازی سازه زیر نظر اساتید برجسته مقاوم‌سازی سازه‌های سنتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه تزئینات زیر سقف از همان سه سال قبل چسبندگی خودش را از دست داده بود و از همان زمان احتمال ریزش داشت، افزود: اگر این تزئینات زیر سقف ریزش هم نمی‌کرد در پایان عملیات مرمت باید این تزئینات را از سقف جدا و تزئینات مجددی را اجرا می‌کردیم، زیرا خطر ریزش گچ‌بری‌ها در زمان بهره‌برداری وجود داشت.

ایزدخواستی در خصوص شرایط فعلی عمارت باغ زرشک گفت: مطالعات و طراحی سازه از اواخر سال گذشته آغاز شد و عملیات مرمت نیز از ۴ ماه قبل کلید خورده و حدود یک ماه دیگر از اجرای سازه‌ای مقاوم‌سازی سقف باقی مانده و پس از آن تزئینات مرمت می‌شود. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
شیوا
۱۵:۰۵ ۰۹ آذر ۱۴۰۲
فقط خاک برسرتون هر روز ی جا درحال تخریب از دست بی کفایتان عررررشی
آخرین اخبار