رئیس سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد؛

بررسی ۳۰۰ هزار پرونده در سازمان تعزیرات طی یکسال گذشته

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: سازمان تعزیرات حکومتی در یک سال گذشته به ۳۰۰ هزار پرونده رسیدگی کرده است.

احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در هشتمین اجلاس سراسری نشان مدیر سال ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید شهریاری، گفت: با شنیدن نام تعزیرات حکومتی خیلی از تولیدکنندگان و اصناف نسبت به تعزیرات حکومتی نقد دارند و با همین رویکرد می‌خواهم به این سوال پاسخ دهم که سازمان تعزیرات حکومتی چه نقشی در تحقق شعار سال دارد؟ 

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه رسیدگی به تخلفات مخرب قاچاق کالا و ارز در حیطه وظایف این سازمان است، افزود: سازمان تعزیرات حکومتی نقش موثری در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در مبارزه با پدیده شوم قاچاق دارد و در این راستا شعب تخصصی به پرونده‌های قاچاق برای حمایت از تولید داخل رسیدگی می‌کنند. 

اصانلو با اشاره به اینکه سازمان تعزیرات مرجع رسیدگی به تخلفات است، افزود: تعزیرات حکومتی در حیطه وظایف رسیدگی به تخلفات صنفی، حامی تولید کنندگان است.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: سازمان تعزیرات در راستای اجرای شعار سال، قرارگاه مهار تورم و رشد تولید را ایجاد کرده که نگاه ویژه‌ای به رسیدگی به تخلفات مهم و ملی و کمک به جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی متخلف دارد. 

به گفته اصانلو سازمان تعزیرات حکومتی در یک سال گذشته به ۳۰۰ هزار پرونده رسیدگی کرده که اجرای این احکام شرایط را برای متخلفان اقتصادی ناامن می‌کند. 

رییس سازمان تعزیرات حکومتی به ضرورت اجرای احکام شعب این سازمان برای بازدارندگی از تخلفات اشاره کرد و گفت: رویکرد تعزیرات حکومتی برای اجرای احکام واحد‌های متخلف طوری است که ضمن ناتوان سازی مجرمان اقتصادی، رشد تولید تقویت شود. 

اصانلو با اشاره به رویکرد حمایتی این سازمان در برخورد با تولیدکنندگان کلان، گفت: یکی از شرکت‌های حاضر در این همایش پنج پرونده تخلف دارد که در اجرای حکم اگر رویکرد حمایتی نداشتیم منجر به تعطیلی کامل آن کارخانه می‌شد، اما با رویکرد حمایتی در این قرارگاه چنین مشکلاتی را حل کردیم که بجای پرداخت کامل جریمه بتواند اقساطی پرداخت کند به شرط اینکه تولید خودش را افزایش دهد. 

رییس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اگر چه ممکن است نگاه عمومی این باشد که تعزیرات حکومتی یک سازمان تعزیراتی و قضایی محض است، اما سیاستی که اتفاق افتاده در راستای منویات رهبر معظم و رییس جمهوری است که در رسیدگی پرونده واحد تولیدی صرفا رویکرد تعزیراتی نباشد و طوری قانون را اجرا کنیم که هیچ واحدی بسته نشود و اشتغال هم ایجاد کنیم. 

اصانلو افزود: امروز خیلی شرکت‌ها حاضر شدند در راستای تقسیط احکام نسبت به افزایش تولید یا افزایش نیروی کار اقدام کنند بطوری که افزایش حدود ۱۰۰۰ نیروی کار جدید تا کنون از طریق قرارگاه تحقق شعار سال محقق شده‌است.

برچسب ها: تعزیرات ، اصناف
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار