آغاز طرح کاشت مردمی یک میلیارد درخت در کشور از روز شنبه

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت : اجرای طرح کاشت مردمی یک میلیارد درخت در کشور همزمان با سراسر کشور روز شنبه با کاشت هفت هزار اصله نهال در کرمانشاه آغاز می‌شود.

انشاءالله کولانی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در نشست خبری با دعوت از اقشار مختلف مردم استان برای مشارکت در طرح، گفت : آیین نمادین آغاز اجرای این طرح در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور، صبح روز شنبه (یازدهم آذر) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه واقع در بزرگراه امام خمینی (ره) آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: طرح درخت در استان کرمانشاه با کاشت ۵۰۰ اصله نهال شامل گونه‌های افرا، داغداغان، توت، اقاقیا، بلوط و سرو در محل دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار خواهد شد، ضمن اینکه به طور همزمان ۶۵۰۰ اصله نهال اکالیپتوس در شهرستان قصر شیرین کاشته خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه به سهمیه در نظر گرفته شده برای استان کرمانشاه در طرح کاشت یک میلیارد نهال اشاره کرد و گفت: برای استان کرمانشاه کاشت سالانه ۹.۱ میلیون اصله نهال در نظر گرفته شده و باید در یک بازه چهار ساله که از امسال شروع شده ۳۶ میلیون اصله نهال در استان کاشته شود.

سهم کرمانشاه از طرح "کاشت یک میلیارد درخت" ۳۶ میلیون اصله است

عبدالعلی جلیلیان رئیس اداره جنگلداری و جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه تعهد تولید نهال در نهالستان‌های استان تا این وقت از سال تولید ۲.۳ میلیون اصله نهال بوده، گفت: تاکنون ۲.۷ میلیون اصله نهال در دو نهالستان گرمسیری و سردسیری استان تولید شده و با احتساب تولید نهال صورت گرفته در نهالستان‌های بخش خصوصی و نیز جایگاه‌های موقت تولید نهال در مجموع سه میلیون اصله نهال آماده کاشت در استان داریم.

وی با بیان اینکه نهالستان سردسیری استان در شهرستان اسلام‌آبادغرب قرار دارد، گفت: عمده نهال‌های موجود در این نهالستان گونه‌های سردسیری و پارکی شامل زالزالک، زبان‌گنجشک، اقاقیا، عرعر، بنه، بادام، گلابی وحشی، ارغوان و... است.

وی افزود: در نهالستان گرمسیری استان نیز که در شهرستان سرپل‌ذهاب قرار دارد، انواع گونه‌های گرمسیری شامل کهور، اکالیپتوس، آکاسیا، شیشه‌شور، انار و... تولید می‌شود .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار