آغاز به‌ کار فصل چهارم دوره توانمندسازی هیأت‌ها و تشکل‌های دینی

رئیس مرکز رشد سازمان هیأت و تشکل‌های دینی از آغاز فصل چهارم دوره توانمندسازی هیات‌های «ماه» خبر داد.

حجت‌الاسلام مسعود رفیعی رئیس مرکز رشد سازمان هیات‌ها و تشکل‌های دینی: دوره «ماه» به همت سازمان هیأت و تشکل‌های دینی و با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان، در راستای توانمندسازی فعالان مجموعه‌های مردم‌نهاد دینی، تشکل‌ها و هیأت‌ها ضمن برنامه‌ریزی انجام شده با حضور اساتید برجسته کشوری، ویژه همه فعالان جامعه هیأت و مجموعه‌های فرهنگی و تشکل‌های مردمی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

رفیعی ادامه داد: با تدابیر صورت گرفته، مقرر شد بعد از اتمام دوره حضوری، ادامه این دوره به‌صورت مجازی ادامه یابد و هم‌زمان با برگزاری دوره‌های مجازی، با اعزام کارشناس راهبر از آموزش‌های مجازی و پروژه‌های آموزشی، پشتیبانی به عمل آید.

رئیس مرکز رشد سازمان هیأت و تشکل‌های دینی درباره فصل اول این دوره در بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ گفت: در پهنه اول، این دوره توانمندسازی ویژه تشکل و مجموعه‌های شاخصِ استان‌های فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری و بوشهر در شهر شیراز برگزار شد.

وی ادامه داد: فصل دوم دوره توانمندسازی ماه اسفندماه ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در شهر کرمان با حضور نمایندگان بیش از ۱۵۰ تشکل و مجموعه شاخصِ استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد و هرمزگان در شهر کرمان برگزار شد.

رفیعی تصریح کرد: سومین فصل این دوره نیز خرداد ۱۴۰۲ در پهنه شمال کشور به مدت چهار روز ویژه استان‌های گیلان، مازندران و گلستان با حضور بیش از ۱۳۰مجموعه و هیأت شاخص در رامسر برگزار شد.

رئیس مرکز رشد سازمان هیأت و تشکل‌های دینی با بیان اینکه بعد از بررسی‌های انجام گرفته برای تسهیل حضور هیأت‌ها و مجموعه‌ها و تمرکز بیشتر، فصل چهارم این دوره در ادامه به صورت استانی برگزار می‌شود، گفت: اولین دوره ویژه استان قزوین در شهر رامسر و با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از مدیران و فعالان هیأت و تشکل‌های دینی قزوین از صبح روز چهارشنبه هشتم آذرماه آغاز به کار کرد. این دوره به مدت ۲ روز ادامه دارد.

وی در پایان افزود: دوره بعدی در استان اردبیل در تاریخ ۱۰ و ۱۱ آذر با حضور فعالان جامعه هیأت و مجموعه‌های فرهنگی و تشکل‌های مردمی اردبیل برگزار خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار