جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی:

۴۳۰ هزار تن سیب صنعتی آذربایجان‌غربی تحویل کارخانه‌ها شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: ۴۳۰ هزار تن سیب صنعتی درجه ۲ و زیردرختی در استان از شهریور ماه تاکنون تحویل کارخانه‌ها شده است.

خسرو شهبازی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: سیب تولیدی استان امسال از کیفیت بالایی برخوردار است و محصولات از نظر رنگ و طعم بهتر بوده و آفات و امراض کمتری را داشتند و شرایط اقلیمی نیز مهیا بود تا سیب خوبی تولید شود.

وی با اشاره به اینکه امسال ۱.۵ میلیون تن سیب درختی در استان تولید شد، افزود: هر ساله انباشت سیب صنعتی در کنار جاده‌های استان به خصوص و شهر‌های ارومیه، مهاباد و اشنویه چهره نازیبایی ایجاد می‌کرد، ولی با یک برنامه ریزی به موقع محصولات امسال به سرعت تحویل کارخانه‌ها شد و در حال تبدیل به پوره و کنستانتره هستند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: سیب صنعتی استان امسال به قیمت ۵۸ هزار ریال به کارخانجات تحویل شد و کشاورزان نیز از قیمت خرید خرسند بودند.

وی با بیان اینکه تسهیل صادرات سیب استان نیز در دستور کار است، ادامه داد: ۸۵۰ هزار تن سیب درختی در سردخانه‌ها انباشت شده و در این راستا مقرر شده تا با روانسازی صادرات محصولات استان در اسرع وقت صادر شود.

شهبازی گفت: از مجموع ۱۲۲ هزار هکتار اراضی باغی آذربایجان‌غربی، حدود ۶۵ هزار هکتار به سیب اختصاص دارد و سالانه بین یک تا ۲ میلیون تن انواع میوه هسته دار و دانه دار در آذربایجان‌غربی تولید می‌شود که سیب بیشترین میزان تولید را به خود اختصاص داده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.