بهره برداری از مرکز نگهداری شبانه‌روزی بیماران روانی مزمن آناهیتا

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: مرکز نگهداری شبانه‌روزی بیماران روانی مزمن آناهیتا با ظرفیت ۵۰ نفر در شهرستان کنگاور به بهره‌برداری رسید.

اولین مرکز شبانه روزی بیماران اعصاب و روان مزمن شهرستان کنگاور با حضور استاندار و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

بهزاد شهبازی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه امروز (۹ آذر) در آیین افتتاح این مرکز با اشاره به وجود ۴۹۴۸ بیمار اعصاب و روان مزمن مستمری بگیر در استان کرمانشاه، گفت: از این تعداد ۵۱۶ نفر در مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شوند.

وی افزود: یکی از چالش‌های ما تجمع مراکز شبانه روزی در مرکز استان بود و در تلاش هستیم برای رفع این چالش در برخی شهرستان‌ها این مراکز را راه اندازی کرده که به سایر شهرستان‌ها خدمات رسانی کنند.

وی با اشاره به وجود پنج مرکز شبانه روزی اعصاب و روان مزمن در شهر کرمانشاه گفت: یک مرکز هم برای خدمات رسانی به بیماران غرب استان در شهرستان اسلام آبادغرب راه اندازی شده است.

وی افزود: امروز هم شاهد افتتاح هفتمین مرکز شبانه روزی بیماران اعصاب و روان مزمن در شهرستان کنگاور هستیم که از این به بعد خدمات رسانی به بیماران شرق استان را برعهده خواهد داشت.

شهبازی، ظرفیت این مرکز را ۵۰ نفر اعلام و تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰ بیمار در این مرکز نگهداری می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این مرکز علاوه بر نگهداری شبانه روزی، خدمات توانبخشی، کاردرمانی، روانپزشکی، برنامه‌های آموزشی و فرهنگی و هنری نیز به بیماران ارائه می‌شود.

وی به خدمات ویزیت در منزل بیماران اعصاب و روان مزمن هم اشاره و تصریح کرد: ۳۰۷ نفر از بیماران در حال حاضر در منزل ویزیت می‌شوند.

شهبازی گفت: افزایش روند شهرنشینی و دوری از معنویت، روز به روز شاهد افزایش بیماران اعصاب و روان مزمن هستیم و نیاز است مراکز بیشتری راه اندازی شود .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار