جزئیات بیشتر از ادغام موسسه نور در بانک ملی/ تکمیل فرآیند انتقال نیاز به یک دوره گذار سه ماهه دارد

معاون نظارت بانک مرکزی گفت: یک دوره گذار سه ماه برای انتقال موسسه نور به بانک ملی باید انجام شود و تمامی مشتریان این موسسه مشتریان بانک ملی هستند.

 

فرشاد محمد پور معاون نظارت بانک مرکزی در خصوص انتقال سپرده ها از موسسه اعتباری نور به بانک ملی در گفت وگو با خبر ۱۴ گفت: بانک مرکزی در راستای برنامه  اصلاح نظام بانکی و سیاست های نظام بانکی اقداماتی  را در یک سال گذشته مورد تاکید قرار داده بود و از ابتدای امسال هم یکی از موضوعاتی مهم بحث اصلاح نظام بانکی بود که  اجرایی شد.

او گفت: از  امروز موسسه اعتباری نور در  قالب بانک ملی فعالیت می‌کند  سپرده، شعب و کارکنان همگی ذیل مدیریت بانک ملی خواهند بود و دارایی این موسسه به یک بانک معتبر انتقال داده می شود. 

محمد پور افزود: تمهیداتی در چند ماه گذشته صورت گرفت و جلسات مستر برگزار شد و با انتقال این موسسه مشتریان این موسسه  از این  پس مشتریان بانک ملی خواهند بود و تسهیلات دریافت کنندگان هم اقدام خاصی نمی خواهند انجام دهند.

وی افزود: یک دوره گذار سه ماه  برای انتقال این موسسه باید انجام شود و تمامی مشتریان این موسسه مشتریان بانک ملی هستند و حتی در این اقدام شعب هم تغیری نکرده و تنها نام شعبه به بانک ملی تغییر کرده است.

همچنین در راستای این انتقال موسسه سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در شبکه های اجتماعی اعلام کرد: بانک ملی ایران مسئولیت تمام سپرده های یک موسسه اعتباری ناتراز (نور) را در ازای انتقال معادل از دارایی‌ها پذیرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار