رزمایش مشترک ایران و عمان در تنگه هرمز

رزمایش دریایی امداد و نجات با حضور شناو‌رهای رزمی و واحد‌های پروازی نظامی ایران و سلطنت عمان، در شمال اقیانوس هند و تنگه هرمز برگزار شد.

یازدهمین رزمایش دریایی «امداد و نجات» به منظور ارتقاء آمادگی رزمی و اجرای توافقات به عمل آمده مرتبط با سناریو‌های امینت دریایی در کمیسیون‌های مشترک دوستی نظامی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، براساس طرح‌های عملیاتی دریاپایه، به میزبانی نیروی دریایی راهبردی ارتش و با مشارکت شناو‌رهای رزمی و واحد‌های پروازی نیروی دریایی ارتش، نیروی هوایی ارتش، نیروی دریایی سپاه پاسداران، اداره بنادر و دریانوردی، دریابانی فراجا و نیروی دریایی سلطنت عمان، در محدوده آب‌های شمال اقیانوس هند و تنگه هرمز، صبح پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ برگزار شد.

در این رزمایش یک روزه، بالگرد‌های نظامی دو کشور، همزمان با عملیات رصد و پایش تردد شناور‌های نظامی و تجاری توسط پهپاد‌های جمهوری اسلامی ایران و هواپیما‌های شناسایی نیروی هوایی ارتش در شمال اقیانوس هند و تنگه هرمز در حضور رؤسای کمیته مشترک دوستی نظامی دو کشور در صحنه رزمایش، از یگان‌های رزمی سطحی پشتیبانی کردند.

رزمایش مشترک ایران و عمان

طرح‌ریزی، هماهنگی و یکنواختی در اجرای موفق سناریو‌های مختلف فی‌مابین واحد‌های رزمی شناوری و پروازی دو کشور و اشراف کامل اطلاعاتی و اثربخشی فرماندهی و کنترل مشترک بر عملیات پیش‌بینی شده، نشان‌دهنده توانمندی و نقش مهم جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در تأمین امنیت شاهراهه انرژی جهان تنگه هرمز، خلیج فارس و دریای عمان، بدون حضور نیرو‌های فرامنطقه‌ای دارد.

حضور اثرگذار ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوشکن تمام ایرانی سهند در کنار دیگر واحد‌های رزمی سطحی، جلوه زیبایی از خودکفایی ملی در حوزه تجهیزات دفاع دریایی به نمایش گذاشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۶ ۰۹ آذر ۱۴۰۲
تنگه هرمز نه مال ایرانه نه مال عمان
آخرین اخبار