مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام:

۳۶۵۰ میلیارد ریال برای حذف نقاط حادثه خیز راه‌های ایلام برآورد شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام با بیان اینکه سه هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال برای حذف نقاط حادثه خیز راه‌های این استان پیش بینی شده است، گفت: ۷۱ هزار و ۷۴۰ عدد تابلوی مسیرنما و علائم راهنمایی در سطح راه‌های استان نصب شده است.

سید زاهدین چشمه خاور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام اظهار کرد: در استان ایلام در گذشته ۱۱ نقطه حادثه خیز وجود داشت که توسط سازمان راهداری حذف این نقاط در دست اقدام قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در اسفندماه سال گذشته ۱۶ نقطه حادثه خیز دیگر در سطح راه‌های استان شناسایی و به این نقاط افزوده شد که توسط کمیسیون ایمنی راه‌های کشور و وزارت کشور، حذف این نقاط در سطح راه‌هایی استان به راهداری ابلاغ شده است.

چشمه خاور با بیان اینکه ۳ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال برای حذف این نقاط حادثه خیز در سطح استان پیش بینی شده است، تصریح کرد: تا کنون ۶۵۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار تخصیص یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام اظهار کرد: حذف ۶ نقطه پرتصادف و حادثه خیز در سطح راه‌های استان نیز توسط شرکت ساخت و توسعه راه‌ها و راه و شهرسازی در دست اقدام است است که شامل تقاطع ملکشاهی، محور ملکشاهی به مهران قسمت پل شکسته و سه راهی کارزان و تنگه قیر بوده که در مسیر چهار خطه کردن محور ایلام به حمیل همچنین ایلام به سمت دره شهر قرار دارند.

وی بیان کرد: راهداری استان نیز در سال جاری حذف هفت نقطه حادثه خیز را در دست اقدام دارد که شامل پیچ‌های سنگر نادر در محور دهلران و محور ایلام به سمت ایوان در نقاط محدوه روستا‌های گلزار و ساتیان که ایمن سازی شده و ایجاد روشنایی برای این نقاط در دست اقدام است.

چشمه خاور اظهار کرد: مطالعه رفع نقاط حادثه خیز در محدوه پادگان "فرجیان زاده" محور ایلام به چوار نیز انجام شده که شامل احداث ۲ زیرگذار و بالادست و بالادست این پادگان بوده و ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن پیش بینی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام در ادامه تصریح کرد: سال جاری تعداد ۷۱ هزار و ۷۴۰ عدد تابلو در سطح راه‌های استان نصب شده که عمده این علائم ۱۰۰ درصد از جنس کامپوزیت و الیاف شیشه‌ای و بسیار منعطف بوده که در صورت برخورد ماشین با این مسیر نما‌ها هیچگونه خسارتی به ماشین یا علائم وارد نمی‌شود.

چشمه خاور با بیان اینکه مابقی تابلو‌ها و علائم جاده‌ای از قبیل فلش‌های خطرنما و جهت نما نیز از جنس کامپوزیت و الیاف شیشه‌ای هستند که قابلیت سرقت ندارند، افزود: این تابلو‌ها برای سارقان هیچگونه ارزش ریالی نداشته و قابلیت بازیافت نیز ندارد.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۹۰ کیلومتر از راه‌های روستای استان روکش آسفالت شده و ۸۰ کیلومتر دیگر در دست اقدام است، مطرح کرد: شاخص آسفالت راه‌های روستایی در استان ۹۸ درصد می‌باشد در حالی که میانگین کشور ۸۲ درصد است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام با تاکید بر اینکه در سال جاری تعداد ۲ دستگاه نمک پاش به ناوگان زمستانی استان اضافه شده است، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در راستای پیشگیری از حوادث احتمالی زمستان در مواقع بحران برف در محور‌های مواصلاتی دپو مقدار قابل توجهی شن، ماسه و نمک است.

وی با اشاره به اینکه با همکاری بین هواشناسی استان و راهداری بین ۲٠ تا ۳٠ دقیقه قبل از یخ زدگی جاده، کار نمک پاشی انجام خواهد گرفت، تصریح کرد: از رانندگان گرامی تقاضا داریم در مواقع وجود برف در محور‌های مواصلاتی حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند.

چشمه خاور گفت: در سال جاری تعداد ۱۱ دستگاه دوربین ثبت تخلف در سطح جاده‌های استان نصب شده که مجموع این دوربین‌ها به تعداد ۳۶ دستگاه افزایش یافته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.