مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام:

فعالیت ۱۷۰ مشاور در سطح مدارس استان ایلام

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با اشاره به اینکه ۱۷۰ مشاور در سطح مدارس استان ایلام فعالیت دارند، گفت: گروه‌های جهادی مشاوره به مدارس مناطق مختلف و شهرستان‌های تابعه استان معرفی و اعزام می‌شوند.

علی درویشی مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام اظهار کرد: در سنوات گذشته آن گونه که شایسته بوده مشاور در سطح مدارس این استان جذب نشده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد ۱۷۰ مشاور در سطح مدارس استان فعالیت دارند، افزود: بر این اساس به ازای هر ۱۲ دانش آموز در استان تنها می‌توان یک ساعت جلسه مشاوره در نظر گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام تصریح کرد: متاسفانه استان با کمبود مشاور در سطح مدارس مواجه است که در این راستا رایزنی‌های متعددی با وزارتخانه انجام شده و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم این مشکل را رفع کنیم.

وی با بیان اینکه راه‌های جایگزینی برای جبر کمبود مشاور در سطح مدارس در نظر گرفته شده، گفت: خوشبختانه هم اکنون خط ۱۵۷۰ در آموزش و پرورش استان راه اندازی شده که به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش آموزان است.

درویشی یادآور شد: همچنین مشاوران مدارس را در قالب گروه‌های جهادی به مناطق و شهرستان‌های تابعه استان معرفی و اعزام می‌شوند که بتوانند کار‌های مشاوره را در قالب اردو‌های یک روزه در آن مناطق انجام دهند که این اقدام در سطح استان بسیار مورد استقبال واقع شده است.

وی تصریح کرد: همچنین طرح نماد در سطح استان نیز در حال انجام است که ۱۰ دستگاه اجرایی در این حوزه با آموزش و پرورش استان همراهی می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با اشاره به اینکه افزایش مراکز مشاوره از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش استان ایلام است، گفت: در سال گذشته سه مرکز مشاوره در سطح استان فعال شده که امسال ۶ مرکز مشاوره تخصصی به این مراکز نیز افزوده شده است.

برچسب ها: مشاور ، دانش آموزان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.