نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی مطرح کرد؛

صهیونیست‌ها قدرت نفوذ در اذهان عمومی آمریکا را از دست داده اند

امام جمعه تبریز با اشاره به یک نظرسنجی در یکی از دانشگاه‌های معتبر آمریکا گفت:صهیونیست‌ها قدرت نفوذ در اذهان عمومی آمریکا را از دست داده اند.

 حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز  گفت: در  نظرسنجی که در بین جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله آمریکایی در مورد مسئله فلسطین صورت گرفته ۵۱ درصد آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که عملیات طوفان الاقصی نتیجه بی‌عدالتی رژیم صهیونیستی در حق فلسطینیان بود.

وی بیان کرد: خروجی این نظرسنجی مشخص می‌کند که دیگر صهیونیست‌ها آن قدرت لازم در جامعه آمریکا را ندارند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه رژیم اشغالگر صهیونیستی هم نبرد میدانی و هم اطلاعاتی را در این جنگ باخته است گفت: در یک هفته گذشته بیش از ۲ هزار سرباز اسرائیلی از کرانه باختری و غزه فرار کردند و این نشان می‌دهد که سربازان این رژیم توانایی ادامه جنگ را ندارند.

حجت الاسلام  والمسلمین آل هاشم ادامه داد: علاج مسئله فلسطین از نظر ایران اسلامی و راهبرد رهبر معظم انقلاب راهبرد متمدنانه و مردم سالارانه همه پرسی است که در آن همه گروه‌های فلسطینی در مورد سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری طی امسال گفت: شرکت در این انتخابات یکی از تکالیف مهم و حیاتی است مردم در نظام دینی صاحب رای بوده و در صندوق رای قدرت دارند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم افزود: باید زمینه مشارکت بیش از پیش مردم را در این انتخابات فراهم کنیم و نخبگان کشور روی عواملی که بتواند مشارکت را افزایش دهد کار کنند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی در این زمینه مسئولیت سنگین‌تری دارند و با بالا بردن میزان رضایت مردم از نظر اقتصادی و معیشتی می‌توانند مردم را پای صندوق‌های رای بیاورند.

 حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم به مناسبت‌های این هفته و روز مجلس نیز اشاره کرد و گفت: نمایندگان باید از فرصتی که در اختیار آن‌ها گذاشته شده در خدمت به مردم استفاده کنند و آن را قدر بدانند.

وی به سالگرد شهادت آیت الله مدرس و نامگذاری این روز به عنوان روز مجلس اشاره کرد و گفت: مدرس کار‌هایی انجام داد که نمایندگان باید به آن توجه کنند آنچه که مدرس را مدرس کرد قناعت، شجاعت، صبر، عدم وابستگی به قدرت‌ها، احساس مسئولیت در برابر همه توده‌ها و تعلق نداشتن به تجملات دنیوی بود.

 حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم به هفتم آذر روز نیروی دریایی نیز اشاره کرد و گفت: نیروی دریایی در حال تبدیل شدن به یک نیروی راهبردی است.

وی ادامه داد: این روز روز اقتدار و سربلندی ارتش است و به مناسبت رشادت‌ها و دفاع از سواحل و دریا‌های کشور این روز به نام آن‌ها مزین شده است.

وی حضور فعال نیروی دریایی در دریای مازندران و حضور دائم ناوگروه در آب‌های دوردست بین المللی را از جمله اقدامات مهم نیروی دریایی عنوان کرد.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از اقدامات دیپلماسی کشور به ویژه وزیر امور خارجه گفت: تلاش‌هایی که وزیر امور خارجه برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی در غزه صورت می‌دهد ستودنی است.

وی به سفر‌های امیر عبداللهیان به لبنان و قطر و دیدار با سران مقاومت اشاره کرد و گفت: تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی از مقاومت از زبان عالی‌ترین مقام دیپلماسی خارجی قابل ستایش است.

وی همچنین از وزیر نیرو که در اعتراض به حضور رژیم صهیونیستی در کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم در امارات آن را ترک کرد تشکر و قدردانی کرد.

 حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم همچنین به دیدار بسیجیان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین توصیه‌هایی که در این دیدار رهبر معظم انقلاب به بسیجیان فرمودند جلوگیری از ۲ قطبی کردن جامعه بود.

وی ادامه داد: البته این وظیفه مختص بسیجیان نبوده و همه باید پای کار باشند  زیرا ۲ قطبی کاذب سودی به حال جامعه نداشته و نخواهد داشت.

 حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم افزود: البته عده‌ای دانسته و یا نادانسته آتش این تنور را داغ می‌کنند اما همه دلسوزان کشور باید از ۲ قطبی‌های کاذب به شدت پرهیز کنند.

وی افزود: ما مردم آذربایجان و تبریز امروز بار دیگر با مقام معظم رهبری بیعت می‌کنیم و اعلام می‌داریم که بسیجیان قهرمان و مردم آذربایجان توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در این دیدار را عملیاتی خواهند کرد.

برچسب ها: امام جمعه ، نماز جمعه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.