تصویب ۷۹ طرح تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۲۸ پایان نامه و ۷۹ طرح تحقیقاتی در این دانشگاه به تصویب رسیده است.

افشین ملکی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم پژوهش‌ها بیش از پیش به سمت ارتقای کیفی سوق داده شود، گفت: در همین راستا فعالیت‌های فناورانه و محصول محور می‌تواند گامی موثر در مسیر پاسخگویی به نیاز‌های روز کشور قرار گیرد.

وی یادآور شد: طی سال جاری در برنامه ریزی‌های صورت گرفته حوزه پژوهش تلاش شده تا فعالیت‌های علمی اساتید و دانشجویان در حوزه‌های فناورانه تسهیل شود.

ملکی اضافه کرد: در سال جاری یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد سلامت دانشگاه موفق به اخذ درجه دانش بنیان برای محصول تولیدی خود شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: همزمان با سفر رئیس جمهور به استان، مجوز تاسیس مرکز پارک فناوری سلامت از وزیر بهداشت و درمان اخذ شد و با توجه به بستر مناسب و حضور نیروی انسانی توانمند در سطح دانشگاه و استان، امیدواریم با رشد پارک‌های فناوری سلامت، زمینه هرچه بیشتر توسعه فناوری‌های نوین در زمینه محصولات سلامت محور و حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم که از الزامات توسعه کشور است، فراهم شود.

وی گفت: از دیگر اقدامات حمایتی حوزه پژوهش می‌توان به تخصیص اعتبار وام کم بهره به مبلغ پنج میلیارد ریال از صندوق پژوهش و فناوری استان به شرکت‌های فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه اشاره کرد.

ملکی به این هم اشاره کرد که پنج میلیارد ریال به ایده‌های فناورانه برتر اعضای هیات علمی و شرکت‌های مستقر در مرکز رشد تعلق گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.