معاون فنی صندوق بازنشستگی کشوری:

تاخیر ۴ ماهه در واریز حقوق برخی فرهنگیان بازنشسته صحت ندارد

فیضی نژاد گفت: بازنشستگانی که تا پانزدهم هر ماه پرونده حکم آن‌ها صادر شده باشد، در پایان همان ماه حقوق بازنشستگی خود را دریافت خواهند کرد.

رضا فیضی نژاد معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری پیرامون برخی مباحث مطرح شده در رسانه‌ها در خصوص ارسال پیامک «مدارک برقراری حقوق بازنشستگی شما دریافت شد!» گفت: پرونده بازنشستگی شاغلی که ابلاغ بازنشستگی او از سوی دستگاه صادر شده، باید با مستندات کامل و بدون نقص به مدیریت‌های صندوق در سراسر کشور تحویل شود.

وی افزود: در این حالت و در اولین روز دریافت پرونده بازنشستگی، یک پیامک به صورت خودکار برای فرد ارسال می‌شود که حاوی عنوان «مدارک برقراری حقوق بازنشستگی شما دریافت شد» است.

فیضی نژاد تصریح کرد: بنابراین، ارسال چنین پیامکی یعنی پرونده فرد در همین زمان به مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری تحویل شده است و در صورت هرگونه تاخیر در ارسال مدارک و مستندات لازم جهت برقراری حقوق بازنشستگی از ناحیه دستگاه محل خدمت مستخدم به صندوق بازنشستگی کشوری، این تاخیر برعهده این صندوق نیست.

وی گفت: مدیریت‌های صندوق بازنشستگی کشوری در تهران و سایر استان‌ها به محض دریافت و ثبت پرونده بازنشستگی فرد، وارد مرحله بررسی پرونده می‌شوند که در صورت تکمیل تمامی مدارک ارسالی و احراز شرایط بازنشستگی مستخدم منظور، مراتب به صدور حکم بازنشستگی با اختصاص شماره دفترکل مشخص منتهی می‌شود که در این حالت، پیامک دوم برای شخص ارسال می‌شود.

معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به آمار افرادی که حکم بازنشستگی آن‌ها صادر شده و حقوق بازنشستگی دریافت کرده اند، گفت: در «مهرماه» امسال ۳۰هزار و ۵۱۰ نفر از افراد هم حکم و هم حقوق بازنشستگی دریافت کرده اند؛ در «آبان ماه» نیز ۱۹هزار و ۹۸۰ نفر حکم و حقوق بازنشستگی خود را دریافت کرده اند.

فیضی نژاد افزود: در خصوص سایرافرادی که اخیرا مستندات آنان ارائه شده نیز، در صورت تکمیل پرونده بازنشستگی، احکام آن‌ها حداکثر ظرف یک هفته کاری صادر شده و در «آذرماه» همراه با سایر بازنشستگان حقوق خود را دریافت می‌کنند.

وی تاکید کرد: صندوق بازنشستگی کشوری آمادگی دارد در صورت تکمیل مدارک و مستندات لازم جهت برقراری حقوق بازنشستگی به صورت میانگین روزانه بین ۲ تا ۳ هزار تاییدیه برقراری حقوق بازنشستگی در کشور صادر کند.

معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: از ابتدای امسال جلسات متعددی با دستگاه‌های اجرایی به ویژه آموزش و پرورش استان‌های مختلف کشور توسط مدیریت‌های استانی صندوق برگزار شد تا با هماهنگی لازم، صدور احکام بازنشستگی با کمترین زمان انجام شود.

وی یادآور شد: این در حالی است که در اجرای بند الف بخشنامه شماره ۳۶۹۵ مورخ ۱۴/۷/۱۳۷۲ شورای عالی اداری، دستگاه‌های متبوع مستخدم، موظفند حداقل یک ماه قبل از موعد بازنشستگی، پرونده پرسنلی واجدین شرایط را به همراه مدارک مورد نیاز به صندوق بازنشستگی کشوری جهت بررسی و تایید قطعی ارسال کنند.

به گفته فیضی نژاد، تا زمانی که پرونده فرد از سوی دستگاه به مدیریت‌های صندوق بازنشستگی کشوری به صورت کامل ارسال نشود، امکان بررسی پرونده و صدور حکم و در نتیجه پرداخت حقوق بازنشستگی میسر نخواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۷:۱۱ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
پس این پاداش پایان خدمت باز نشستگان ۴۰۲ کی پرداخت میشه .۱۵ ماهه داره رد میشه
Iran (Islamic Republic of)
حع
۰۶:۱۹ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
سلام الان ۲۰ مرداد پیامک براش اومده هنوز نه حکمی زده شده نه حقوقی داده شده نه صندوق ذخیرهای دریافت شده همش دروغ آقا مجبوری دروغ بگی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۱۰ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
هر جیزیکه دولت انکار کنه حقیقته داره چقد دروغ میگید دستون رو شده واسه ملت بسه دیگه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۰ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
کاملا صحت دارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۵ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
همش دروغه
مسئول میارین که فقط بلدن دروغ بگن
ما مصداق بارزش رو تو خونمون دارییم باز نشسته ای که الان ۳ ماهه حقوق نگرفته پاداش بازنشستگی هم که هیچ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۴ ۱۰ آذر ۱۴۰۲
مشکل اینه که حکم صادر نشده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۰ ۱۰ آذر ۱۴۰۲
صندوق بازنشستگی 14ماه است که حقوق رتبه بندی مارا در حکم نیاورده که این یک ظلم آشکار است معلم واقعا مظلوم است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۱ ۱۰ آذر ۱۴۰۲
سلام
برادر من از مهرماه بازنشسته شده و در آبان حکم بازنشستگی برایش صادر شده ولی تا کنون حقوق دریافت نکرده استیعنی ۲ ماه بدون حقوق
آخرین اخبار