استاندار قزوین:

برای مشاهده زیبایی‌های ایران حتما باید به قزوین سفر کرد

استاندار قزوین گفت: اگر کسی قزوین را نبیند نسبت به زیبایی‌های ایران و همچنین ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این منطقه از کشور غفلت کرده است.

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی چند رسانه‌ای میراث فرهنگی که در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد،گفت: این جشنواره فرصت بسیار مغتنمی بود برای معطوف کردن اذهان به ظرفیت و دارایی‌هایی های موجود قزوین در بسیاری از بخش‌های گردشگری و میراثی این استان کهن.

وی با اشاره به مشارکت گسترده نخبگان حوزه میراث، رسانه و هنر در جشنواره ملی چند رسانه‌ای میراث فرهنگی کشور، ابراز امیدواری کرد: امیدواریم حضور شاخصان، نخبگان، هنرمندان و اندیش ورزان در این جشنواره از این پس شاهد توجهات بیشتری به استان قزوین باشیم.

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه گردشگران سراسر کشور سفر به قزوین را طی سال در برنامه‌های خود داشته باشند، تصریح کرد: مجموعه مدیریتی استان تلاش دارد تا فرصت‌های تاریخی و طبیعی شایسته و مناسبی را برای حضور گردشگران و داخلی و خارجی بیش از پیش فراهم کند.

اعلایی، سفر سال گذشته رییس جمهور به قزوین را نیز با هدف توسعه و گسترش فرهنگ گردشگری به استان اعلام کرد و گفت: در همین زمینه نیز اعتبارات شاخصی به این حوزه در استان تخصیص یافت و ما نیز از همان ابتدا بنا را بر ایجاد ظرفیت‌های لازم برای توسعه فضا‌های خدمت رسانی به گردشگران قرار دادیم.

به گفته وی، طی ۲ سال گذشته در صدد اجرای طرح میدان دارالشفا و تقویت سنت کهن پنجاه بدر را در تراز ملی و استانی به شدت پیگیری کرده ایم.

استاندار قزوین در ادامه و با اشاره به فرا رسیدن بیستمین سالگرد سفر مقام معظم رهبری به این استان، بخشی از سخنان ایشان در رابطه با این سفر را بازخوانی کردند.

دومین جشنواره ملی چند رسانه‌ای میراث فرهنگی که از هشتم آذر به مدت سه روز کار خود را در هشت بخش هنری و با شرکت بیش از ۲ هزار اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره آغاز کرده بود، عصر جمعه به کار خود پایان داد.

اجرای نمایش‌های تئاتر عمارت و واقعه خوانی در کاروانسرای سعدالسلطنه، پخش تولیدات سینمایی در سینما بهمن، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در خانه رئوفی و برگزاری تور‌های گردشگری از جمله برنامه‌های به مورد اجرا گذاشته در این جشنواره بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار