اجرای طرح پارک حاشیه‌ای در شهرکرد از دی ماه امسال

مدیر حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهرکرد پیش‌بینی کرد: طرح پارک حاشیه‌ای خودرو در شهرکرد از ماه آینده اجرا شود.

پیمان محقق گفت: طرح پارک حاشیه‌ای خودرو در معابر هسته مرکزی شهر ازجمله خیابان سعدی، مولوی، ۱۲ محرم، ملت، فردوسی، حافظ، ولیعصر و... اجرا می‌شود.

وی افزود: این طرح براساس ماده ۱۵ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی است که شهرداری‌ها مجاز هستند براساس ساماندهی و مدیریت پارک خودرو‌ها نسبت به اخذ عوارض اقدام کنند.


بیشتر بخوانید


مدیر حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهرکرد هدف از اجرای این طرح را توزیع عادلانه جای پارک خودرو در معابر پر تردد و همچنین حذف پارک‌های بلند مدت دانست و اضافه کرد: در این طرح ۳۰ دقیقه اول پارک رایگان است، اما اگر بیشتر از ۳۰ دقیقه باشد، ۳۰ دقیقه اول نیز برای هزینه محاسبه می‌شود.

محقق ادامه داد: در ابتدای این طرح تعدادی پارکبان مکلف به اجرا هستند، اما پس از طراحی نهایی سامانه رانندگان مکلف هستند پلاک خود را در آن سامانه ثبت و هزینه پارک نیز از طریق همان سامانه پرداخت شود، در صورتی که راننده‌ای پلاک را ثبت نکرده باشد و یا پلاک ثبت باشد، اما هزینه پرداخت نشده باشد جریمه توقف ممنوع شامل حال خودرو می‌شود.
وی با بیان اینکه مصوبه امسال برای هزینه یک ساعت پارک ۲۰ هزار ریال می‌باشد، گفت: جزییات بیشتر سامانه پس از طراحی نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار