ماجرای مجروح شدن پرستار یاسوجی چه بود؟

یکی از پرستاران بخش اورژانس بیمارستان شهید جلیل یاسوج شامگاه جمعه توسط همراه یک بیمار با چاقو مورد حمله قرار گرفت و به شدت آسیب دید.

پرستاران بیمارستان شهید جلیل یاسوج امروز شنبه در پی مورد حمله قرار گرفتن یکی از همکاران خود با اعتصاب ،خواستار تامین امنیت فیزیکی خود در محل کار شدند.

پرستاران با اعتصاب دسته جمعی و جمع شدن در سالن آمفی تئاتر بیمارستان شهید جلیل با ابراز گلایه از سهل انگاری مسوولان در استقرار مامور نیروی انتظامی در بیمارستان خواستار تامین امنیت جانی خود شدند.

این پرستاران برخورد همراهان بیمار و ضرب و شتم خود را موضوعی جدید ندانسته و گفتند : همراهان بیمار با حمل سلاح سرد پرستاران زیادی را تاکنون زخمی و ضرب و شتم کرده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم گفت: تامین امنیت پرستاران به یک چالش جدی در کهگیلویه وبویراحمد تبدیل شده است.

محمود شهامت با اشاره به اینکه تاکنون پرستاران زیادی طی این سالها در مراکز درمانی مورد ضرب و شتم همراهان بیمار قرار گرفته اند ،افزود: هر چند این چالش سراسری است ولی باید با متخلفان برخورد جدی شود.

وی تاکید کرد: در صورتی که تا پایان آذرماه امنیت پرستاران بیمارستان شهید جلیل یاسوج به هر نحوی برقرار نشود از این پست استعفا خواهم داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز تامین امنیت پرستاران را دغدغه به حق این نیروهای خدوم دانست و افزود: برنامه ریزی لازم برای بررسی این چالش در دستور کار علوم پزشکی خواهد بود.

سعید جاودان سیرت تصریح کرد: با تشکیل یک کارگروه علاوه بر تامین امنیت مراکز بهداشتی و درمانی با متخلفین برخورد قانونی لازم خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این موضوع نیازمند فرهنگ سازی در سطح وسیع است ،گفت: برای جلوگیری از این چالش نیاز است دانشگاه از همه ظرفیت ها برای تامین امنیت کارکنان بیمارستان شهید جلیل یاسوج استفاده کند.

جاودان سیرت ادامه داد: ضارب پرستار بخش اورژانس بیمارستان شهید جلیل دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده است.

سید جواد هاشمی مهر اضافه کرد: این مشکل تنها مربوط به این استان نیست و در سراسر کشور شاهد این اتفاقات تلخ و ناگوار هستیم و نیاز است برای جلوگیری از مشکلات دیگر مدیریت شود.

وی تاکید کرد: باید درآمد حاصل از بیمارستان برای تامین تجهیزات مورد نیاز و تامین نیروی انسانی لازم برای جلوگیری از این مشکلات هزینه شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۰ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
باسلام ظرف مدت دوماه است که ساکن یاسوجم واقعا جای تأسف دارد اغلب مردم از نظر اعصاب مشکل دارند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۶ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
تاسف از شنیدن این خبر . واقعیت اینکه سیستم اداره کشور به گونه ای است سطح استرس و پرخاشگری مردم را در کشور بسیار بالا برده و آثار آن را در همه جا می توان دید در خیابان کسی که خلاف رانندگی می کند اگر راهش را باز نکنی حداقل فحش می دهد و رد می شود در صف نان از سر و کول هم بالا می روند و برای نوبت درگیر می شوند و... ریشه این رفتار های ناهنجار در جایی دیگر است که به دولت و اداره مملکت مربوط است البته فرهنگ سازی از آموزش و پرورش ابتدایی باید شروع شود و در رسانه ملی ادامه یابد .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۶ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
باید امنیت پرسنل بیمارستان در مقابل خودنماهای قدرت نما حفظ شود .
United States of America
ناشناس
۱۶:۱۸ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
توو همین تهران بیاید گزارش تهیه کنید. مسئولین حراست و نگهبانا فقط نگاه میکنن و پرستاران مورد حمله وحشیانه قرار میگیرن اونم به خاطر کمبود نیرو و کم کاری دیگران.جالب اینجاست حراست تمام تلاششو میکنه که شکایت از وحشیایی که حمله میکنن به جایی نرسه.تنها کار حراست شده خانم موهاتو بکن توو......
Netherlands
Bm20
۱۵:۰۸ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
سلام
متأسفانه وقتی یک سلبریتی با پرسنل بیمارستان بدرفتاری کند عواقبی بهتر از این ندارد
Iran (Islamic Republic of)
عباسی کیشی
۱۶:۱۰ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
سلبریتی خیلی بیجا و غلط کرده با قشر زحمتکش بیمارستان درگیر شده ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۸ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
کاش یه بررسی دقیق انجام می گرفت پیرامون این اتفاق یه طرفه قضاوت نشه حتما آن همراه یه مشکل داشته وگرنه این کارو نمی‌کرد با بعضی پرسنل خدوم چون خودم آنجا مریض داشتم راستش رسیدگی اصلأ نمی سه یا باید آشنا پارتی باشه یا دعوا راه بندازی تا بیان یه سرم عوض کنم تو بخش اتفاقات لطفاً اگه مسولی هست بررسی کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۷ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
بهرحال دلیل خشونت نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۸ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
کاش باشگاه خبرنگاران علت این برخوردهای همراهان بیمار رو پیگیری میکرد و نتیجه رو گزارش میداد ... این سوال مطرح هست که چرا همراهان بیمار در بیمارستان های خصوصی چنین خشونت هایی ندارند و این خشونت ها فقط در بیمارستان دولتی مشاهده میشود؟ لطفا پیگیری بفرمایین متوجه میشین که علت چیست؟ در بیمارستان های دولتی به دلیل عدم نظارت مدیران بالادست برخورد پرستارران و مدیران (به خصوص پرسنل زن) با بیمار و همراه بیمار بسیار بسیار دون شأن و بد هست و حتی با اعتراض بیماران هم نسبت به این بدرفتاری پرسنل بیمارستانی، کسی پاسخگو نیست! ضمن اینکه رابطه بازی و قرار دادن تخت و امکانات بیشتر در اختیار بستگان و دوستان در بیمارستان دولتی بیداد میکنه. وگرنه بیمار یا همراه بیمار مریض روانی نیستند که بی جهت پرسنل رو مورد ضرب و شتم قرار بدن! متأسفانه هیچ وقت هم این درد مزمن که بدرفتاری در همه نهادهای دولتی از پرسنل سر میزنه توسط رسانه اجتماعی هم پیگیری نمیشه ...
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۶:۱۵ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
تو بیمارستان های خصوصی بدترش هست
United States of America
ناشناس
۱۶:۲۲ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
بیمارستان خصوصی آدمایه پولدارتر میرن. نیرو کار بیشتر هست. مردم به نسبت با فرهنگتر در بیمارستان هایه خصوصی بستر میشن. بیمارستان دولتی = نیرو به شدت کم_ مردم کم درآمدتر که تمام مشکلات جامعه رو میان توو بیمارستان خالی میکنن و اینجاست که میشه گفت فرهنگشون به خاطر فقر سرکوب شده. وگرنه هیچ انسانی انقد وحشیانه به کسی حمله نمیکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۵ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
لر