۱۷۲ محکوم غیر عمد مالی در زنجان آزاد شدند

رئیس کل دادگستری استان زنجان از آزادی ۱۷۲ زندانی جرایم مالی از زندان‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

 حجت‌الاسلام و المسلمین علی فرجی‌ برحق روز شنبه در جلسه ستاد دیه استان زنجان ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های ارزشمند این ستاد در استان با بیان اینکه ۱۷۲ محکوم غیر عمد مالی در زنجان آزاد شدند گفت: این تعداد محکوم مالی غیر عمد با کمک خیرین، گذشت شکات، ارائه تسهیلات و کمک ستاد دیه کشور و استان از زندان آزاد شدند.

وی اضافه کرد: مجموع بدهی این تعداد محکوم آزاده شده بیش از ۸۵۰ میلیارد ریال بوده که شکات بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال آن را گذشت کردند که این اقدام ارزشمند، خود مصداق کمک خیرین در این کار پسندیده است.

فرجی برحق با بیان اینکه فراهم کردن زمینه اشتغال زندانیان بعد از آزادی از زندان ضروری است و در تأمین مایحتاج زندگی به آنها کمک خواهد کرد، گفت: همچنین این امر در بازنگشتن زندانیان به زندان نیز موثر است.

وی با تأکید بر دعوت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در حرفه های مختلف در زندان از جمله فرشبافی، گفت: با این اقدام، زمینه ایجاد اشتغال و منبع درآمد برای زندانیان فراهم می شود.

حجت الاسلام و المسلمین فرجی برحق با اشاره به پیشنهاد اعضای ستاد دیه استان مبنی بر بازدید ماهانه اعضا از یک واحد تولیدی، اظهار داشت: این کار ضمن اینکه حساسیت موضوع کمک به زندانیان جرایم مالی را برای مدیران واحدهای تولیدی تبیین می کند، فرصت مناسبی برای مشارکت واحدهای تولیدی در آزادی زندانیان جرایم غیر عمد مالی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.