کرونا آهسته و پیوسته در حال اوج گیری در فارس

با مرگ ۳ نفر بر اثر بیماری کرونا طی هفته گذشته در فارس مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به ۸ هزار و ۲۱۹ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۲ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۵۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۲۳۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۶ هزار و ۹۴۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۶۲۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۵۳۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۱۷۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۴ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در هفته گذشته، ۳ مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس گزارش شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به ۸ هزار و ۲۱۹ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۹۹۸ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب ۴ دز، به ۸ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۰۷ دز رسیده که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۱ دز نوبت اول، ۳ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۷ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۵ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۴ دز یادآور واکسن بوده است

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار