انجام سه عمل همزمان تاوی قلب در یزد

رئیس تیم جراحی و متخصص قلب و عروق گفت: برای نخستین بار، سه عمل جراحی تاوی قلب به صورت همزمان در یزد انجام شد.

حسن حقانی‌نژاد رئیس تیم جراحی و متخصص قلب و عروق و فلوشیب اکوکاردیوگرافی گفت: چهار مورد از این عمل قبلا با موفقیت در این مرکز درمانی انجام شده بود، اما انجام این عمل بطور همزمان در سه بیمار در یک روز برای نخستین بار در این استان صورت گرفت.

 حقانی نژاد افزود: در این عمل، به جای جراحی قلب باز از روش جایگزین یعنی «تاوی» استفاده می‌شود که تعبیه دریچه ائورت از طریق روش آنژیوگرافی برای بیمارانی که از لحاظ جراحی پر خطر هستند، انجام می‌شود.

او ادامه داد: این روش برای افراد بالای ۶۵ سال پیشنهاد شده که روشی بسیار پیشرفته است که در حوزه تخصص قلب وعروق انجام می‌شود.

به گفته حقانی‌نژاد، انجام این روش مستلزم همکاری نزدیک تیمی از پزشکان متخصص و فوق تخصص شامل متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی، فلوشیپ اکوکاردیوگرافی، متخصص بیهوشی، فوق تخصص جراحی قلب و همکاران کت لب و اتاق عمل است.

رئیس تیم جراحی و متخصص قلب و عروق و فلوشیب اکوکاردیوگرافی خاطرنشان ساخت: هر سه بیمار با موفقیت تحت این عمل قرار گرفتند و حال عمومی بیماران عمل شده خوب است.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت مرکز قلب افشار به عنوان مرکز ارجاعی بیماران قلبی استان و جنوب کشور، در صورت رفع کمبود برخی دستگاه‌ها و تجهیزات بخش آنژیوگرافی به عنوان اولویت استان و استفاده از ظرفیت خیری امکان ارائه بهترخدمت به بیماران فراهم خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.