راه اندازی شعب ویژه رسیدگی به اختلافات عشایر در خوزستان  

رییس توسعه حل اختلاف خوزستان از راه‌اندازی شعب ویژه رسیدگی به اختلافات عشایر و طوایف در راستای ترویج صلح، سازش و مبارزه با سنت‌های غلط خبر داد.

 حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی  معاون قضایی و رییس توسعه حل اختلاف خوزستان از راه‌اندازی شعب ویژه رسیدگی به اختلافات عشایر و طوایف در راستای ترویج صلح، سازش و مبارزه با سنت‌های غلط خبر داد و گفت: ۱۶۴ پرونده قصاص طی امسال با همکاری بزرگان طوایف در استان به صلح و سازش ختم شد.

او  در نشست هم‌اندیشی و تخصصی با سران و بزرگان عشایر با موضوع بررسی راهکار‌های تسریع در امور صلح و سازش به مناسبت آغاز پویش "به حرمت حضرت فاطمه زهرا (س) می‌بخشم" افزود: بزرگان و سران عشایر ظرفیت عظیمی در ارتقاء امنیت، استقرار نظم پایدار و همچنین گسترش فرهنگ صلح و سازش در خوزستان هستند.

معاون قضایی و رییس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: بزرگان و سران عشایر همیار توانمندی در تمامی بخش‌ها و زمینه‌های امنیتی، اجتماعی و اقتصادی کشور هستند و باید از این ظرفیت بهترین استفاده را در ترویج فرهنگ صلح و سازش کرد.

حجت الاسلام امانت بهبهانی ادامه داد: برای کاهش مواردی همچون سنت‌های غلط، آسیب‌های اجتماعی، جرایم و همچنین گسترش فرهنگ صلح و سازش در استان، بزرگان و سران عشایر ظرفیت عظیمی برای ارتقای امنیت و استقرار نظم پایدار در خوزستان هستند.

او  گفت: همراهی سران، بزرگان طوایف و عشایر از تاثیرگذارترین افراد جامعه علاوه بر کمک به حل اختلافات بین طوایف و افراد، نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله تیراندازی در مراسم و ایجاد امنیت استان دارند.

معاون قضایی و رییس توسعه حل اختلاف خوزستان با ابراز رضایتمندی از مشارکت بزرگان و سران عشایر با دستگاه قضایی خوزستان افزود: تشکیل هیات‌های صلح و اجرای پویش‌های مختلف در استان به منظور توسعه صلح و سازش در پرونده‌های قضایی در حال انجام است.

حجت الاسلام امانت بهبهانی بر ورود و مشارکت بزرگان و سران طوایف برای جلوگیری از تنش‌های اجتماعی تاکید کرد.

قادر موسوی  معاون دادستان مرکز خوزستان نیز گفت: رویکرد دستگاه قضای استان به سمت ارتقای تعامل و همکاری متقابل بزرگان و سران عشایر برای دستیابی به راهکار‌های مناسب و پیشگیری از جرایم در خوزستان است و برخی تعصبات خلاف شرع و قانون از آفت‌ها و آسیب‌های اجتماعی در استان هستند که با مشارکت و همکاری بزرگان طوایف برطرف می‌شوند.

او افزود:  مهمترین وظیفه و هدف دستگاه قضا اجرای عدالت و افزایش احساس امنیت در جامعه است که برای رسیدن به این هدف، مشارکت و تعامل هر چه بیشتر مردم ضرورت دارد.

 بر اساس اعلام رییس کل دادگستری خوزستان صلح و سازش در پرونده‌های قضایی استان با اقدامات انجام شده رشد ۵۰۰ درصدی را نسبت به سنوات قبل داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.