روز بدون کیف و کتاب در مدارس ابتدایی کرمان

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت:روز بدون کیف و کتاب هر ۲ هفته یک بار در مدارس ابتدایی استان برگزار می‌شود.

 رضا رضایی گفت: در روز بدون کیف آموزش تعطیل نیست؛ بلکه در واقع تلاش می‌شود با برنامه‌های خلاق و مدرسه محور برای دانش آموزان، مهارت‌های مختلف تقویت شود.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنای تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزش و پرورش استان است بر توجه جدی در راستای اجرایی سازی این سند در مدارس تاکید کرد.

رضایی با تاکید بر توانمند سازی مدیران مدارس در حوزه کاری بیان کرد: هر مدیر مدرسه‌ای که بیش از سه جلسه در جلسات تخصصی مدیران شرکت نکند لغو ابلاغ می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از اجرای طرح کیفیت بخشی به مدارس عادی با اولویت مدارس غیر دولتی در استان خبر داد و افزود: هنرستان الکترونیک با همکاری اداره کل مخابرات در شهرستان‌های استان راه اندازی می‌شود.

رضایی گفت: رشته محیط بانی در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان از سال تحصیلی آینده راه اندازی می‌شود.

وی بر ضرورت تجربه و تحلیل نمرات نهایی تاکید کرد و اظهار کرد: ادارات آموزش و پرورش و مدارس استان در این زمینه ارزیابی و رتبه بندی می‌شوند.

وی از آزاد سازی فضا‌های ورزشی آموزش و پرورش برای ورزش اولیا خبر داد و گفت: برای آشنایی دانش آموزان با ورزش زورخانه‌ای در مراسم‌های صبحگاهی مدارس ابتدایی، طرحی تحت عنوان طرح شهید طوقانی اجرا خواهد شد که در آن دانش آموزان با ورزش زورخانه‌ای آشنا می‌شوند.

برچسب ها: کیف ، مدارس ابتدایی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار