دیدار سرکنسول جدید کشورمان در جمهوری خودمختار نخجوان باامام جمعه تبریز

نماینده ولی فقیه در استان در دیدار سرکنسول جدید کشورمان در جمهوری خودمختار نخجوان گفت:دستگاه دیپلماسی خارجی نقش موثر و ارزشمندی در ترویج مبانی انقلاب اسلامی در خارج از مرز‌ها دارد.

حجت‌الاسلام و المسلیمن سید محمدعلی آل هاشم  گفت: در راستای تقویت مناسبات در تمامی حوزه‌ها، دیپلمات‌های ایرانی مستقر در کشور‌های خارجی باید از هر فرصتی برای ترویج مبانی انقلاب استفاده کنند.

وی  افزود: توجه به فعالیت‌های دینی و فرهنگی و گسترش مناسبات اقتصادی با دیگر کشور‌ها جزء اولویت‌های دستگاه دیپلماسی خارجی باشد.

وی گفت: مبانی انقلاب، در روابط بین الملل برپایه مودت، دوستی و تقویت مناسبات با همه کشور‌ها در همه زمینه‌هاست، از این رو کشور‌هایی هم که اشتراکات فرهنگی و مذهبی با آن‌ها بیشتر است می‌توانند شریک تجاری و اقتصادی برای ما باشند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در هیچ شرایطی برای گسترش روابط با همسایگان فرصت سوزی جایز نیست، عنوان کرد: برای مقابله با اهداف شوم استکبار جهانی که در صدد کاهش روابط ایران با دیگر کشور‌ها حرکت می‌کند، می‌بایست با کشور‌هایی نظیر آذربایجان و جمهوری خود مختار نخجوان در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، دینی و گردشگری پروژه‌های مشترک تعریف و اجرا شود.

سرکنسول جدید کشورمان در جمهوری خودمختار نخجوان توسعه زیرساخت‌های مبادلات ترانزیتی و حمل و نقل ریلی با کشور‌های منطقه را در تحقق اهداف کلان بین‌المللی ایران موثر دانست.

منصوری  با اشاره به اهمیت کریدور ارس گفت: این کریدور به تازگی برای تردد جاده‌ای و ریلی میان ایران و جمهوری آذربایجان و دیگر کشور‌های همسایه در نظر گرفته شده است، به یقین با راه اندازی آن، کشور ما از منافع آن برخوردار خواهد شد و این موضوع برای وزارت خارجه کشورمان هم از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

وی گفت: با اجرای کریدور ارس، ایران در آستانه تبدیل شدن به بخش ضروری شبکه منطقه‌ای است که از آسیای مرکزی تا اروپا را دربر می‌گیرد.

وی تصریح‌کرد: دولت‌های جمهوری آذربایجان و ایران در اقدامی راهبردی به دنبال آغاز پروژه مشترک جدیدی هستند که ظرفیت تغییر پویایی‌های ژئوپلیتیکی را در قفقاز جنوبی دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.