حریم گذاری تالاب بین المللی زریبار مریوان آغاز شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان از آغاز حریم گذاری پناهگاه حیات وحش و تالاب بین المللی زریبار خبر داد.

اقبال حمیدی مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از پناهگاه حیات وحش و تالاب بین المللی زریبار مریوان گفت: در راستای مدیریت جامع تالاب و جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در حریم تالاب، با نیوجرسی‌های پیش ساخته حریم تعیین شده، جدا سازی می‌شود.

وی بیان کرد: در چند سال گذشته افراد به صورت غیرمجاز اقدام به ساخت و ساز در این ناحیه کرده اند که طبق نقشه حریم و جلوگیری از اقدامات این سوداگران جداسازی آغاز شده است و با هرگونه تعرض طبق قانون مناطق تحت مدیریت و تالاب‌های بین المللی برخورد می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان افزود: این اقدام در حاشیه جنوب شرقی تالاب و در محدوده نزدیک حریم شهری و کمربندی در دست احداث تا میدان بیسارانی انجام می‌شود که در سنوات گذشته این وظیفه قانونی و تکلیف سازمانی مغفول مانده و موجبات ساخت و ساز غیرقانونی در داخل مرز قانونی پناهگاه حیات وحش زریبار شده است.

تالاب بین المللی زریبار در سال ۱۳۸۸ بعنوان پناهگاه حیات وحش اعلام و سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متولی اصلی آن معرفی شد، همچنین پس از پیگیری‌های جدی در راستای حفاظت از اکوسیستم ارزشمند تالاب زریبار در بهمن ماه ۹۷ برابر شماره ۲۳۶۹ به عنوان بیست و پنجمین تالاب بین الملی ایران در کنوانسیون رامسر به ثبت رسید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.