آغاز طرح کاشت ۴۱ هزار اصله نهال و بذر در سیستان و بلوچستان

طرح چهارساله کاشت ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار درخت در سیستان و بلوچستان امروز با کاشت ۴۱ هزار اصله نهال و بذر در استان آغاز شد.

  عبدالله بامری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سیستان و بلوچستان  در مراسم آغاز طرح مردمی چهارساله کاشت درخت در استان سیستان و بلوچستان که در کوهستان پارک برگزار شد، اظهار داشت: طرح چهارساله کاشت ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار درخت در استان سیستان و بلوچستان در راستای طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت توسط مردم در طول چهار سال اجرا می‌شود که امروز شاهد آغاز این طرح هستیم.

وی با بیان اینکه طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از پائیز ۱۴۰۱ ابلاغ و مقدمات آن ازجمله افزایش ظرفیت تولید نهالستان‌ها و پیش‌بینی عرصه‌های کاشت از همان زمان آغاز شده، افزود: قرار است در قالب این طرح به مدت چهار سال، سالانه سه میلیون و ۶۰۰ هزار نهال و بذر در استان سیستان و بلوچستان کاشته شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه امروز کاشت ۱۱ هزار اصله نهال در افتتاحیه طرح مردمی کاشت در سه شهرستان استان آغاز شده، گفت: در فاز نخست ۱۰ هزار اصله نهال در سطح ۲۰ هکتار در شهرستان کنارک و ۶۰۰ اصله نهال در سطح ۵ هکتار در شهرستان ایرانشهر و ۴۰۰ اصله نهال در سطح ۲ هکتار در شهرستان زاهدان کشت خواهد شد.

بامری افزود: علاوه بر ۱۱ هزار اصله نهال که در این شهرستان‌ها کاشته می‌شود، در شهرستان‌های تفتان، مهرستان، فنوج، خاش و سیب و سوران نیز ۲۰۰ هکتار زمین آماده کشت، در آیین آغاز به کار این طرح در استان با ۳۰ هزار بذر پوشش داده می‌شود.

وی با تأکید بر اهمیت حفظ و نگهداری نهال‌ها و عرصه‌های تحت کشت گفت: در مجموع در افتتاحیه طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت، ۴۱ هزار اصله نهال و بذر در نقاط مختلف استان کشت می‌شود و باقی برنامه این طرح نیز طبق برنامه زمانی چهار ساله اجرا خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار