تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر ارتقای نظام تربیتی

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه جایگاه آموزش خانواده در آموزش و پرورش باید تقویت شود، گفت: عناصر سه‌گانه معلم، خانواده و دانش‌آموز باید ارتباط بیشتر و تنگاتنگ‌تری داشته باشد.

محمد کرمی  در جلسه شورای اداری شهرستان تفتان اظهار کرد: عالم محضر خداست اگر کار برای رضای خدا به خوبی انجام شود کار، تفکر و کسب علم در این صورت عبادت محاسبه می‌شود.

وی افزود: آموزش و پرورش امروز رسالت مهمی دارد مردان و مادران تمدن ساز از دل آموزش و پرورش به وجود آمدند این سازمان یک مجموعه راهبردی نظام است باید همه سازمان‌ها با آن همکاری کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: این استان فرزندان خوش استعداد و باهوشی دارد اگر کم کاری صورت گرفته از سوی مسئولان است، باید از این فرصت و ظرفیت استفاده کرد.

وی تصریح کرد: آنچه مهم است اینکه در دوران مسئولیت و تا زمانی که عمر داریم باید تلاش کنیم که پاسخگوی عملکرد خود باشیم باید هر کاری در دوران مسئولیت بر عهده داریم را با تمام توان و همت انجام دهیم تا اگر روزی از ما سوال شود شرمنده نباشیم.

کرمی با بیان اینکه رضایت خدا بر همه چیز مقدم است، اضافه کرد: کار مردم باید با خوش‌رویی و به سرعت پیگیری و انجام شود و هدف از انجام امور مردم باید رضای الهی باشد، آنچه انجام می‌دهید اگر برای رضای الهی باشد آن خدمت ماندگار است و موفقیت را به دنبال دارد با توکل بر خدا هر کاری شدنی است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید همه اهل تلاش باشند خداوند به تلاش و کوشش پاداش می‌دهد، باید همه با انسجام و وحدت کار کنند در این صورت یقیناً برکت آن را خواهیم دید.

وی تاکید کرد: باید از فرصت ها استفاده کرد، یقین بدانید خدا می‌بیند عمر ما یک فرصت است باید از آن بهترین بهره‌برداری را کرد و برای اجرای فرمان الهی گام برداشت چرا که در این صورت در اوج عزت و بندگی هستیم.

کرمی بیان کرد: پیشرفت با تلاش و کوشش است مسئولان باید نوآوری و توانایی خود را در میدان بیاورند و در اقتصاد از ظرفیت مردم استفاده کنند اقتصادی موفق است که مردمی پیش برود.

وی افزود: بحث‌های زیرساختی مانند آب، برق، گاز، فیبر نوری و جاده در حال انجام است بر روی زیباسازی این شهر کار کنید اسلام بر نظافت تاکید کرده فضای سبز را توسعه دهید در ساخت و ساز نماهای ساختمانی شهرداری باید با مردم همکاری کند چون ورودی شهر پیشانی این شهر است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در این منطقه مدارسی که کمبودهایی دارند یا نیاز به مرمت و بازسازی دارند مشخص شود تا به سازمان نوسازی دستور دهیم سریعا برای رفع این موارد اقدام کند.

وی افزود: ارتباط خانواده باید با مدرسه قوی شود و نظام تربیتی ارتقا یابد، در این زمینه توجه ویژه به قرآن داشته باشید که کتاب هدایت است و دریچه‌های علمی را به روی انسان باز می‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار