امدادرسانی به ۱۵۶ فقره تصادف و حادثه رانندگی چهارمحال و بختیاری

کارشناسان فوریت‌های پزشکی اورژانس چهارمحال و بختیاری در هفته اخیر به ۱۵۶ فقره تصادف و حادثه رانندگی در استان امدادرسانی کرده‌اند.

محمود شمسی‌پور رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه طی یک هفته گذشته سه هزار و ۲۰۷ تماس با مرکز ارتباطات ۱۱۵ اورژانس چهارمحال و بختیاری برقرار شده است، گفت: در این بازه زمانی شش نفر بر اثر استنشاق گاز سمی منوکسیدکربن دچار مسمومیت شده و از خدمات اورژانس بهره‌‌مند شده‌اند.

وی افزود: در هفته اخیر کارشناسان فوریت‌های پزشکی اورژانس به ۱۵۶ فقره تصادف و حادثه رانندگی در استان امدادرسانی کرده‌اند.


بیشتر بخوانید


شمسی‌پور ادامه داد: طی امدادرسانی به مصدومان حادثه ۵۹۰ نفر جهت تکمیل مراحل درمان به بیمارستان‌های استان منتقل شدند.

وی ادامه داد: در این بازه ۷۰ نفر با کمک تکنسین‌های فوریت پزشکی به صورت سرپایی درمان شده و در محل حادثه از خدمات اورژانس بهره‌مند شدند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه طی این مدت به ۱۴۴ حادثه غیرتصادفی نیز امدادرسانی شده است، گفت: در هفت روز گذشته ۲۹۵ نفر مشاوره تلفنی دریافت کرده‌اند.

شمسی پور افزود: در این مدت ۲۷۸ مورد مزاحمت تلفنی با مرکز ارتباطات ۱۱۵ اورژانس استان چهارمحال و بختیاری به ثبت رسیده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار