اوکراین مانع از خروج رئیس‌جمهور سابق این کشور شد

سرویس امنیت اوکراین اعلام کرد از خروج رئیس‌جمهور سابق این کشور به دلیل اینکه روسیه قصد داشت از آن سوء استفاده کند، جلوگیری کرده است!

سرویس امنیتی اوکراین روز شنبه اعلام کرد که از خروج پترو پروشنکو، رئیس جمهور پیشین این کشور جلوگیری کرده است، زیرا نظامیان اوکراینی تصور کردند روسیه قصد دارد از نشست برنامه ریزی شده با نخست وزیر مجارستان برای آسیب رساندن به منافع اوکراین سوء استفاده کند.

به گزارش فرانس۲۴، «همبستگی اروپایی» حزب سیاسی پروشنکو گفت که رئیس جمهور سابق فقط جلساتی را در لهستان و آمریکا برنامه ریزی کرده و به سرویس امنیتی SBU نسبت به دخالت در سیاست هشدار داده بود.

SBU اعلام کرد که وی قصد داشته با  ویکتور اوربان،  نخست وزیر مجارستان که روابط خود را با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه حفظ کرده و با آغاز مذاکرات درباره عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا مخالف است، دیدار کند.

در بیانیه سرویس امنیتی اوکراین آمده است که روسیه در حال آماده سازی مجموعه‌ای از تحریکات برای بی اعتبار کردن اوکراین در میان متحدان خارجی خود است، زیرا جنگ علیه روسیه بیش از ۲۱ ماه طول کشیده است.

SBU درباره ملاقات احتمالی رئیس جمهور سابق اوکراین با اوربان گفت: روسیه قصد داشت از این نشست در عملیات روانی علیه اوکراین استفاده کند. اوربان به طور سیستماتیک موضع ضداوکراینی دارد، دوست پوتین بوده و به دنبال لغو تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو بوده است.

اوربان بار‌ها با زلنسکی در مورد چندین موضوع مربوط به درخواست عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا اختلاف داشته است. 

بر اساس حکومت نظامی، مقامات اوکراینی باید مجوز سفر به خارج را بگیرند. نایب رئیس پارلمان، الکساندر کورنیینکو گفت که مجوز پروشنکو پس از دریافت نامه‌ای لغو شده است که او نمی‌تواند در مورد آن اظهارنظر کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۲ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
اوکراین با طناب آمریکا رفت تو چاه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۲ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
اوکراین با طناب آمریکا رفت تو چاه
United States of America
ناشناس
۱۵:۴۶ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
این خائن و نوکر روسیه است ،
آخرین اخبار