عضو شوراى شهر تهران:

مردم از تنفس در تهران نارضایتی شدیدی دارند!

عضو شوراى شهر تهران گفت: در این هوای آلوده بسیاری از بزرگسالان و سالمندان دچار مشکلات جدی می شوند.

مهدی پیرهادی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: مردم از تنفس در این شهر نارضایتی شدیدی دارند و فارغ از اینکه چه دستگاه و مرجعی مقصر آلودگی هواست، واقعیت این است که تهران هوایی آلوده دارد و مردم این هوا را استشمام می‌کنند و در نتیجه آن کودکان نیز به بیماری مبتلا می شوند.

وی افزود: در این هوای آلوده بسیاری از بزرگسالان و سالمندان دچار مشکلات جدی می شوند. گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۱ بررسی و در تیر امسال قرائت شده است.

عضو شورای شهر تهران با اعلام اینکه قانون هوای پاک در سال ۱۳۹۶ به تصویب مجلس رسیده و ابلاغ شده است، تاکید کرد: دیوان محاسبات کشور گزارش حسابرسی زیست محیطی نحوه اجرای قانون هوای پاک را تهیه کرده است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۸ راهکارهای مدون با نظرات تمام دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با آلودگی هوا تهیه و ارائه شده بود، افزود: سازمان محیط زیست متولی اجرای ۶۰ ماده قانونی بوده که کمتر از ۱۰ درصد از آن محقق شده است؛ روند تغییر ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون روند کاهشی دارد؛ اما بسیار بیشتر از حد مجاز است.

پیرهادی ادامه داد: بر اساس گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس سوخت‌های تولیدی کشور از جمله بنزین، نفت گاز و دیگر سوخت ها مطابق استاندارد ملی نیستند و از ۱۶ نیروگاه کشور ۱۴ نیروگاه مازوت مصرف می‌کنند و اگر کسی اعتراضی دارد می‌تواند به کمیسیون مراجعه کند.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۱۱.۳ میلیارد برای آسیب‌های جسمی به شهروندان ناشی از آلودگی هوا در کشور هزینه شده است. در جلسه روز گذشته استانداری تهران، نماینده پخش و پالایش رسماً اعلام کرد که دو نیروگاه از مازوت استفاده می‌کنند؛ شاید در دولت‌های قبل نیز به این موضوع بسیار کمتر توجه شده‌است؛ اما باید در این دوره موضوع به طور جدی پیگیری و حل شود.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۱ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
آن معاینه فنی های که با رشوه معاینه می دهند باید دادگاهی شوند موتور سیکلت ها باید ملزم به معاینه فنی شوند کارگاههای حاشیه شهر که به جای گاز از مواد دود زا برای گرمایش استفاده می کنند برخورد شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۶ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
هیچ کامیون و اتوبوس و وانت گازوییل سوزی حق نزدیک شدن به تهران و مراکز استانها رو نباید داشته باشه مگه اینکه فیلتر دوده فعال و روشن داشته باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۵ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
مردم باید بریزن تو خیابون تا مجبور بشن رو انوبوسا و کامیونا و وانتای داخل شهر فیلتر دوده بزنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۵ ۱۳ آذر ۱۴۰۲
مردم هم اعتراض کنن میگن کار امریکا و اینترنشنال و ... هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۵ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
هر کی بتونه هوا و ترافیک تهران رو درست کنه باید بشه شهردار مادام العمر کل شهرای ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۴ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
خب استعفا بدین
آخرین اخبار