حقانی:

سازمان ملل در مبارزه با تروریسم از افغانستان حمایت کند

وزیر کشور طالبان با رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر کشور طالبان در دیدار با رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان خواستار حمایت جامعه جهانی از تلاش‌های کابل برای کنترل جنایتکاران مسلح شد.

رزا اوتونبایوا رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) در این دیدار اظهار داشت در دیدارهایی که با نمایندگان کشورهای مختلف داشته، همه آنها موافق بودند برای مبارزه با مواد مخدر و درمان معتادان علاوه بر آموزش حرفه‌ای، باید تسهیلات لازم برای معیشت جایگزین در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

وی با اشاره به مسئله اخراج مهاجرین افغانستانی از کشورهای همسایه گفت این روند مشکلات زیادی را برای مهاجران ایجاد کرده است و نسبت به کمک‌های سازمان ملل دراین‌باره متعهد شد.

حقانی نیز در این دیدار گفت افغانستان در مناطق مختلف تسهیلات لازم را برای مهاجرین عودت‌کننده ایجاد کرده و این وظیفه را به کمیته‌های مختلف متشکل از کارمندان ادارات مختلف محول کرده است تا امور را به طور منظم اداره کنند.

وزیر کشور طالبان افزود صلح بین‌المللی مانند صلح و ثبات افغانستان برای کابل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این گروه اقدامات لازم را برای رفتار درست و صادقانه با همسایگان خود انجام داده است.

حقانی تأکید کرد نباید مشکلات و کاستی‌های گذشته را به کابل پیوند داد و همچنین مسائل داخلی کشورهای همسایه نباید برای مهاجرین افغانستانی مقیم خارج از کشور مشکل ایجاد کند.

وی افزود: طرف‌های بین‌المللی نیز باید از تلاش‌های طالبان برای کنترل جنایتکاران مسلح حمایت کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.