انگلیس بر فراز غزه پرواز نظارتی انجام می‌دهد

وزارت دفاع انگلیس به بهانه ارائه کمک برای یافتن اسرا، بر فراز غزه پرواز‌های نظارتی انجام خواهد داد.

انگلیس اعلام کرد که قصد دارد به بهانه حمایت از عملیات نجات اسرا، پرواز‌های شناسایی را بر فراز نوار غزه با هدف ارائه خدمات اطلاعاتی به رژیم صهیونیستی انجام دهد.

به گزارش آناتولی، وزارت دفاع انگلیس در این خصوص گفت: لندن از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ با شرکای خود در منطقه برای اطمینان از آزادی اسرا از جمله شهروندان انگلیسی همکاری می‌کند.

این وزارتخانه روز شنبه در بیانیه‌ای ادعا کرد که امنیت شهروندانش «اولویت اصلی انگلیس» محسوب می‌شود. بر اساس این بیانیه، وزارت دفاع انگلیس پرواز‌های شناسایی را بر فراز شرق مدیترانه، از جمله پرواز در حریم هوایی اراضی اشغالی و غزه، برای حمایت از فعالیت‌های جاری نجات اسرا انجام خواهد داد.

وزارت دفاع انگلیس مدعی شد: «هواپیمای شناسایی غیرمسلح بوده و نقش رزمی نخواهد داشت و تنها وظیفه یافتن اسرا را بر عهده می‌گیرد و فقط اطلاعات مربوط به نجات اسرا را به مقامات ذی‌صلاح مسئول این امر ارسال خواهد کرد».

حمایت بی چون و چرای انگلیس از رژیم صهیونیستی در حالی است که مردم این کشور طی هفته‌ها تظاهرات میلیونی علیه صهیونیست‌ها برگزار و از مردم فلسطین حمایت کردند. دولت انگلیس در اوایل بمباران شدید غزه از طرف رژیم صهیونیستی با همراهی آمریکا قطعنامه شورای امنیت مبنی بر آتش‌بس را وتو کرده و کاملا نشان داد که بدنبال نجات مردم غزه نیست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Germany
ناشناس
۰۰:۰۶ ۱۴ آذر ۱۴۰۲
مایه فسا یا بهتر بگویم ام الفساد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۲ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
این اَنگل دنیا همه جا برای فساد وخونریزی حاضر میشود به همین خاطر در هالیوود اسمش بنام اَنگلستان ثبت شده این پادشاه کثیف وعقب افتاده را باید سرنگون کرد
آخرین اخبار