۲۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی از مرز مهران به عراق صادر شد

سرپرست گمرک استان ایلام گفت: ۲۵۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) سال جاری (اول فروردین تا پایان آبان) از طریق مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

میرآقا عبدی سرپرست گمرک استان ایلام گفت:  این میزان صادرات محصولات کشاورزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۸ درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: ارزش این محصولات کشاورزی صادر شده از طریق مرز بین المللی مهران به عراق ۱۰۷ میلیون دلار بوده است.

سرپرست گمرک استان ایلام یادآور شد: مهم‌ترین محصولات کشاورزی صادر شده شامل هندوانه، خربره، سیب درختی، خیار، گوجه و پرتقال بوده است.

عبدی تصریح کرد: صادرات محصولات کشاورزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن ۲۲ درصد و از لحاظ ارزش ۶۸ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به وضعیت صادرات از مرز مهران، بیان کرد: در بازه زمانی ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه یک میلیارد و ۱۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار انواع کالا از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق و سایر کشورها صادر شده است،

شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک ‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.

روزانه به طور متوسط ۶۰۰ کامیون حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می شود.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.