جذب ۷۴.۱ درصد تسهیلات مشاغل خانگی در آذربایجان شرقی

 رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی از جذب ۷۴.۱ درصد تسهیلات مشاغل خانگی در سطح استان خبر داد.

آقای جعفری در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اهر گفت: اعتبار ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی برای استان آذربایجان شرقی طی امسال ۱۹۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌باشد که تاکنون ۱۴۱ میلیارد تومان یعنی ۷۴.۱ درصد آن جذب شده است.

وی افزود: شهرستان شبستر با ۱۰۰ درصد جذب اعتبار ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی جز شهرستان‌های پیشرو است.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفت: میزان اعتبار ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی شهرستان اهر امسال ۸۲ میلیارد ریال می‌باشد که تاکنون ۶۸ میلیارد ریال یعنی ۸۳ درصد آن جذب شده است.

وی افزود: شهرستان اهر در جذب تسهیلات مشاغل خانگی در رتبه هشتم استانی قرار گرفته است.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفت: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال برای بیکاران و به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی از اولویت‌های مهم دولت است از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها انتظار داریم در معرفی متقاضیان و پرداخت تسهیلات در کمترین زمان اقدام کنند تا به موقع اعتبارات اشتغالزایی جذب شود.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی از ثبت ۹۲.۵۵ درصدی اشتغال ایجاد شده در استان آذربایجان شرقی در سامانه ملی رصد اشتغال کشور خبر داد.

وی گفت: تعهد استان آذربایجان شرقی در ثبت اشتغال ایجاد شده در این سامانه ۴۷ هزار و ۱۶۵ مورد اشتغال می‌باشد که تاکنون ۹۲.۵۵ درصد آن یعنی ۴۳ هزار و ۶۵۳ مورد اشتغال ثبت شده است.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفت: شهرستان ورزقان با ثبت ۱۲۵.۳۶ درصد اشتغال ایجاد شده در سامانه ملی رصد اشتغال کشور جزو شهرستان‌های پیشرو است.

آقای جعفری گفت: در شهرستان اهر نیز از ۲ هزار و ۲۶۴ تعهد ثبت اشتغال ایجاد شده در سامانه ملی رصد اشتغال ۲ هزار و ۵۹ مورد که ۹۰.۹۵ درصد می‌باشد ثبت شده است.

وی گفت: شهرستان اهر با ثبت این تعداد اشتغال ایجاد شده در سامانه ملی رصد اشتغال در رتبه یازدهم استانی قرار گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.