سهم درختکاری استان تهران در کاشت یک میلیارد درخت ۶ هزارهکتار است

مدیرکل منابع طبیعی استان تهران سهم درختکاری استان تهران در طرح مردمی یک میلیارد درخت را ۶ هزار هکتار ظرف چهار سال اعلام کرد.

رضا بیانی مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: توزیع رایگان نهال‌های منابع طبیعی در ۱۲ شهرستان استان تهران در قالب طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت آغاز و تا ۱۵ اسفند امسال ادامه خواهد داشت.

او افزود: روزانه یک هزار تا ۵ هزار اصله نهال در هر یک از این ۱۲ شهرستان  استان تهران توزیع می‌شود و مردم می‌توانند این نهال‌ها را از ادارات منابع طبیعی این شهرستان‌ها و همچنین از نهالستان تهران و پارک جنگلی خرگوش دره دریافت کنند.

بیانی درباره زمان کاشت نهال‌ها گفت: اکنون که درختان در حالت خواب هستند می‌توان کاشت را انجام داد و با نخستین بارندگی بهتر در خاک مستقر می‌شوند.

او ادامه داد: نهال‌های رایگان از گونه‌های کم‌آب‌بر مانند سنجد، اقاقیا، زیتون تلخ و ارغوان هستند که در استان‌هایی از جمله فیروزکوه، دماوند، تهران، پیشوا و ملارد میان مردم توزیع خواهند شد.

این مقام مسئول افزود: ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری در این شهرستان‌ها شیوه کاشت و نگهداری از این نهال‌ها را از طریق بروشور به مردم آموزش می‌دهد، ضمن آن که در استان تهران از ابتدای شهریور تاکنون با پویشهای هفتگی در قالب بذرکاری، آموزش نهال‌کاری شروع شده است.

مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران درباره سهم درختکاری در استان تهران در قالب طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت گفت: امسال در استان تهران برای اجرای این طرح باید ۱۵۰۰ هکتار درختکاری انجام شود.

به گفته او، تاکنون ۸۱۲ هکتار درختکاری با مشارکت شهرداری‌ها، آموزش و پرورش، مردم، صنایع و شهرک‌های صنعتی انجام داده‌ایم.

بیانی سهم درختکاری استان تهران در طرح مردمی یک میلیارد درخت را حدود ۶ هزار هکتار ظرف چهار سال اعلام کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۳ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
آفرین
آخرین اخبار