عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران:

وزارتخانه‌ها به وظایف خود در قبال معلولان عمل کنند

عضو شوراى شهر تهران گفت: هریک از وزارتخانه‌ها در قبال معلولان و سالمندان که ۲۰ تا ۲۵ درصد جامعه را تشکیل می‌دهند وظایفی دارند.

سید احمد علوی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و نود و هفتمین جلسه شورا در واکنش به گزارش رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه روز معلولان تبریک ندارد بلکه گرامیداشت دارد، اظهار داشت: نباید از لفظ توانیاب برای معلولان استفاده شود و تأکید معلولان این است که برای این روز، از واژه معلول بهره بگیریم.

وی افزود: هریک از وزارتخانه ها وظایفی را در قبال معلولان و سالمندان دارند که ۲۰ تا ۲۵ درصد جامعه را تشکیل می‌دهند و جامعه باید برای تردد این افراد شرایط مناسبی داشته باشد؛ لذا وزارت خانه ها نیز در کنار مدیریت شهری به وظایف خود عمل کنند.

علوی با اشاره به پیش بینی ۶۰ میلیارد تومان برای مناسب سازی در سال اول دوره ششم مدیریت شهری، تصریح کرد: این رقم امروز به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه کمک هزینه سرویس مدارس دانش آموزان استثنایی هفت میلیارد تومان بود، گفت: این کمک هزینه امسال به ۷۰ میلیارد تومان افزایش یافته که در متمم بودجه، احتمالاً به یکصد میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. شهرداری تهران پرداخت این هزینه را بر عهده گرفته و امیدواریم دیگر نهادها نیز مسئولیت خود را انجام دهند.

علوی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در جریان بررسی گزارش محله گردی محله گلشن نیز با تأکید بر اینکه مشکلات محله با تغییر نام برطرف نمی شود بلکه با برنامه ریزی رفع خواهد شد، اظهار کرد: نکات تلخی در رابطه با محله گلشن وجود دارد، اما واقعیت این است که تمام فشار به مدیریت شهری وارد شده  و تقاضا می کنیم تقسیم وظایفی برای محلات صورت بگیرد.

وی افزود: سرانه ها نباید تنها توسط شهرداری تأمین شود و باید وزارت ورزش و جوانان نیز وظایف خود را بر عهده بگیرند. اینکه تمام وظایف بر عهده شهرداری تهران باشد، درست نیست و موارد باید بررسی شود.​

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار