رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور:

پیشرفت پایدار بدون نگاه فرهنگی در کشور امکان پذیر نیست

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: پیشرفت پایدار بدون نگاه فرهنگی در کشور امکان‌پذیر نیست و توجه به این بخش از ضروریات است.

حجت‌الاسلام رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: موضوع و اهمیت فرهنگ به گونه‌ای است که اگر به شاخص‌های آن توجه شود، بسیاری از مشکلات اقتصادی هم حل می‌شود.

وی بیان کرد: بسیاری از ناترازی‌ها در کشور به دلیل عدم توجه به فرهنگ مصرف است و اگر این مهم مورد توجه قرار گیرد و در اقشار مختلف نفوذ کند، بسیاری از ناترازی‌ها را شاهد نخواهیم بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: در کنار ظرفیت‌های ارزشمند کشور، می‌توانیم گام‌های بلندتری در پیشرفت و توسعه کشور برداریم.

حجت‌الاسلام موسی‌پور اظهار کرد: مهمترین چالش کشور مدیریت است، مشکل کمبود منابع و اعتبار وجود ندارد و هرجا مدیران جهادی صادق و سالم حضور دارند، کارنامه‌ها درخشان است.

وی بیان کرد: استان مرکزی ظرفیت‌های کم‌نظیر و فوق‌العاده‌ای دارد، استانی صنعتی با صنایع مهم، مادر و تعیین کننده، قابلیت‌های بسیار خوب نیز در بخش کشاورزی دارد، در حوزه دام، طیور و آبزی‌پروری آمارهای قابل توجهی دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: این استان در بحث صنایع دستی و گردشگری، قابلیت‌های کم نظیری دارد بیش از هزار اثر ثبت شده و قابلیت‌های گردشگری سیاسی و مذهبی، از دیگر ویژگی‌ها است.

لزوم توجه به مولفه‌های فرهنگی در تمام امور اقتصادی و تولیدی 

حجت‌الاسلام موسی‌پور اظهار کرد: استان مرکزی در حوزه معدن جزو ۱۰ استان برتر کشور است و در کنار این ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها، ویژگی ممتاز آن مرکز مفاخر و مشاهیر کشور است که جمعیت قابل توجه نخبگان و مشاهیر در این استان زاده و پرورش یافته است.

وی گفت: استان مرکزی، استان نخبه پرور، استان فکر و اندیشه است که در راس آن، چهره‌ای مانند امام راحل است که با اقدام خود جهان را تحت تاثیر قرار داد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: استان مرکزی مرکز فکر، فرهنگ و اندیشه است، مدیران این استان در کنار نگاه پیشرفت، نگاه فرهنگی ویژه دارند.

حجت‌الاسلام موسی پور عنوان کرد: باید در تمام امور اقتصادی و تولیدی به مولفه مهم فرهنگی توجه جدی شود.

وی یادآور شد: امام راحل عنصر قدرت نرم بود که در محاسبات، قدرت را جلا داد و با این عنصر توانست رژیم منحوس پهلوی را شکست دهد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اضافه کرد: امام قدرت نرم را برای مقابله با رژیم پهلوی به کار گرفت و مردم اساس قدرت نرم یک نظام است که امام راحل با اتکا به مردم و اعتقادات آنها ریشه رژیم ۲ هزار و ۵۰۹ ساله را کند.

حجت‌الاسلام موسی‌پور بیان کرد: امام راحل برای استمرار انقلاب نیز توجه به قدرت نرم داشتند و ماموریت‌هایی برای سامان دادن امور تبلیغی دادند.

وی تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن فهمید چه لرزه‌ای بر پیکر آنها وارد شده و بعد از گیجی و منگی، شروع به توطئه‌های مختلف کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: امام راحل تنها با تکیه بر قدرت مردم، انقلاب را از گردنه‌های سخت عبور داد و مردم همواره پای صحنه هستند و توطئه‌ها را یکی پس از دیگری خنثی می‌کنند.

حجت‌الاسلام موسی‌پور گفت: فتنه سال ۷۸ را حضور مردم خنثی کرد، فتنه سال ۸۸ را قدرت نرم مردم دور کرد و در ۹ دی‌ماه همه فتنه‌ها شسته شد.

وی یادآور شد: فتنه سال گذشته بزرگترین، پیچیده‌ترین و کاملترین طراحی علیه انقلاب اسلامی بود که دشمنان همه تجربیات گذشته و تجهیزات خود را به کار گرفته بودند ومطمئن بودند که می‌توانند به این نظام ضربه وارد کنند اما قدرت مردم این فتنه را نیز از بین برد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور یادآور شد: سال گذشته بیش از ۴۰ میلیون نفر از مردم کشور در اجتماعات مختلف و آیین تشییع پیکر شهدا حضور یافتند و دشمن دید مردم پای نظام خود ایستاد و این ارزش حضور مردمی است.

حجت‌الاسلام موسی پور اظهار کرد: مهمترین وظیفه آن است که هر چه می‌توانیم این قدرت و ظرفیت را حفظ و بر آن بیافزاییم.

دولت سیزدهم بیشترین توجه را به حضور در میان مردم دارد

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم بیشترین توجه به حضور در بین مردم و سفرهای استانی دارد و رئیس‌جمهور این دولت در اوج اغتشاشات سفر به سنندج به عنوان یکی از اهداف اصلی توطئه داشتند و امسال نیز در سالگرد اغتشاشات دوباره به این استان سفر کردند و مردم غوغایی برای استقبال به پا کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: رئیس جمهور متواضع نسبت به مردم است و به آنان بها می‌دهد.

حجت‌الاسلام موسی پور یادآور شد: در دیداری که با رهبر معظم انقلاب داشتیم، ایشان مهمترین وظیفه مسئولان را ارتباط با مردم بویژه جوانان بیان فرمودند.

وی گفت: ایشان بیان کردند که اگر مدیران بتوانند گره‌ای را باز کنند، بهترین خدمت است و اگر نتوانند، نفس این ارتباط موثر و موضوعیت دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: انتظار است مدیران این مهم را تقویت کنند، ممکن است سختی‌هایی باشد و تحمل‌هایی شاید نیاز باشد، اما نفس این کار برکات زیادی دارد.

حجت‌الاسلام موسی‌پور بیان کرد: مشی این دولت، مردمی بودن است و مردم می‌بینند رئیس جمهور آنها مردمی و صادق است.

وی تاکید کرد: امید است خداوند توفیق دهد تا مشکلات مردم یکی پس از دیگری حل شود و بسیاری از نارضایتی مردم از سیستم و بروکراسی اداری است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اضافه کرد: باید قدر مردم را دانست و به آنها خدمت کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی هم در این نشست ضمن تسلیت ایام فاطمیه(س) گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نهادی منسوب به امامین انقلاب است.

حجت‌الاسلام « هادی خلیلی» افزود: استان مرکزی بهشت مفاخر است و بسیاری از دانشمندان و علما که سر سلسه آن معمارکبیر انقلاب، برخواسته از این استان است.

وی بیان کرد: استان مرکزی تاکنون هفت هزار و ۲۰۰ شهید گلگون کفن تقدیم انقلاب و اسلام کرده که این مهم گواهی بر ولایت مداری و انقلابی بودن مردم این استان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: این شورا در سال ۱۳۵۹ به دستور معمار کبیر انقلاب طبق نیاز سنجی دقیق و حکیمانه ایشان تاسیس شد و مهمترین وظیفه آن تعظیم شعائر الهی است.

حجت‌الاسلام خلیلی عنوان کرد: این نهاد مقدس از بدو تاسیس تاکنون در سراسر کشور منشاء برکات و خدمات فراوانی بوده و توانسته وظایف خود به خوبی انجام دهد.

وی اظهار کرد: مهمترین گواه انجام وظایف این شورا، تعریفات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: در این استان نیز تاکنون در حق بضاعت، به وظایف ذاتی در راستای تعظیم شعائر و برگزاری مناسبت‌های ملی و استانی قدم‌هایی برداشته شده است.

حجت‌الاسلام خلیلی گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌ها در استان مرکزی تلاش برای مردمی سازی برنامه‌ها و بهره‌گیری از نسل جوان و نوجوان به عنوان آینده‌سازان کشور است.

وی گفت: تشکیل هیات اندیشه‌ورز و بهره‌گیری از نظرات افراد انقلابی و دلسوزان نظام نیز با جدیت دنبال می‌شود و تلاش شده در برگزاری مراسم و نشست‌های مختلف به جهاد تبیین نگاه ویژه شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: همه مناسبت‌های این استان با حمایت مردم و مسئولان بدون حاشیه برگزار شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در جریان سفر یک روزه خود به استان مرکزی با نماینده ولی‌فقیه در این استان و امام جمعه اراک دیدار کرد و به مقام شهدای مدفون در بهشت زهرا این شهر نیز ادای احترام کرد.

دیدار با خانواده شهید مستعان، بازدید از پروژه کتابخانه مرکزی و مجتمع حوزوی خاتم‌الانبیا، حضور در نشست هم اندیشی و دیدار با علما و روحانیون، بازدید از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی و دیدار با فعالان فرهنگی و یاوران مراسم، از دیگر برنامه‌های رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور به این استان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.