مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:

۱۸۰ هزار پاکت شیر رایگان در هفته بین دانش آموزان همدانی توزیع می شود

شیدایی گفت:توزیع هفتگی ۱۸۰ هزار پاکت شیر رایگان به دانش آموزان مقاطع ابتدایی همدان برنامه ریزی شده و از هفته آینده کلید می‌خورد.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: با توجه به دستور رئیس جمهور در زمینه توزیع شیر بین دانش آموزان، تفاهم نامه توزیع شیر در مدارس استان با یکی از شرکت‌های تولید این محصول منعقد شد.

رسول شیدایی گفت:توزیع شیر رایگان در مدارس استان باعث سلامت جسمی و ذهنی دانش آموزان و تامین اصلی‌ترین نیاز‌های تغذیه‌ای دانش آموزان خواهد شد.

او  فرهنگ سازی مصرف شیر در بین دانش آموزان را در راستای بالا بردن سرانه مصرف لبنیات در کشور ضروری دانست و گفت: مصرف سرانه شیر در کشور پایین‌تر از میانگین جهانی است، به همین منظور تفاهم نامه‌ای بین آموزش و پرورش و یکی از شرکت‌های لبنی منعقد شده است که بر اساس آن به میزان ۱۸۰ هزار پاکت شیر در هفته بین دانش آموزان مدارس ابتدایی دولتی استان توزیع خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به توزیع شیر رایگان در مدارس در راستای عدالت اجتماعی و سلامت دانش آموزان،گفت: این طرح از اوایل هفته آینده با توزیع شیر پاکتی ۲۰۰ سی سی استریل ۲/۵ درصد چربی دربین تمامی دانش آموزان مدارس ابتدایی دولتی سراسر استان آغاز خواهد شد.

 حدود ۱۴۰ هزار دانش آموز همدانی در مقاطع ابتدایی به تحصیل می‌پردازند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.