ادعای انگلیس درباره حمله پهپادی در باب‌المندب

یک سازمان وابسته به دولت انگلیس روز یکشنبه از حمله پهپادی از منشاء یمن به تنگه باب‌المندب و وقوع انفجار ناشی از آن خبر داد.

آژانس عملیات تجاری دریایی انگلیس روز یکشنبه (امروز) ادعا کرد که گزارش‌هایی درباره حمله پهپادی و انفجار در تنگه باب المندب دریافت کرده است.

در حالی که حمایت‌های اخیر مقاومت یمن از فلسطینیان و مقابله آن‌ها با کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ صدای آمریکا و رژیم صهیونیستی را درآورده، انگلیسی‌ها مدعی یک حمله پهپادی از یمن به تنگه باب المندب شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آژانس عملیات تجاری دریایی انگلیس (UKMTO) روز یکشنبه ادعا کرد که گزارش‌هایی درباره حمله پهپادی و انفجار در تنگه باب المندب در دریای سرخ دریافت کرده است.

طبق ادعای این نهاد دولتی انگلیس، منشاء و نقطه عزیمت این پهپاد از یمن بوده است. آژانس عملیات تجاری دریایی انگلیس از کشتی‌های حاضر در مجاورت این منطقه خواسته است که اقدامات احتیاطی در پیش بگیرند.

مقام‌های یمنی تاکنون اظهارنظری درباره ادعای انگلیس مبنی بر حمله پهپادی در تنگه باب المندب نکرده و این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

اوایل آذر ماه بود که سازمان تروریستی «سنتکام» (ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا) اعلام کرد که تعدادی از پهپاد‌های تهاجمی را در دریای سرخ که از مبدا یمن به پرواز درآمده بودند، ساقط کرد.

مقام‌های انصارالله و ارتش یمن طی هفته‌های اخیر و به دنبال تشدید حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه نوار در محاصره غزه، ضمن حمایت فلسطینیان به اقداماتی از قبیل حملات موشکی و پهپادی به فلسطین اشغالی دست زده‌اند. 

یمن در ادامه حمایت‌های اخیر از فلسطین، اخیرا یک کشتی اسرائیلی به نام «گلکسی لیدر» را تحت کنترل درآورد و آن را به سواحل خود منتقل کرد. نیروی دریایی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «به عملیات‌های نظامی خود علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی تا زمان پایان تجاوز‌ها به غزه و دست کشیدن دشمن از جنایات در حق مردم فلسطین ادامه خواهیم داد».

نیروی دریایی یمن افزود: «به تمام کشتی‌هایی که از دریای سرخ عبور می‌کنند ابلاغ می‌کنیم از کشتی‌های اسرائیلی فاصله بگیرند و سیستم‌های شناسایی خود را خاموش نکنند».

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۳ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
دامنه جنگ گسترش یافته
Iran (Islamic Republic of)
مریم
۱۹:۴۷ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شما کاربر عزیز وقتی تشخیص وجوه درکت پایینه نظر نده تنگه همه آبه آره خوب کشتی‌های تجاری همه کشورها از آنجا می‌گذرند ویژگی‌ها مال اسراییل وهمراهی کنندگان رو می‌زنند حمله میکنند توقیف می‌کنند وبه غنیمت میگیرند تا دیگه کسی کشوری به خودش اجازه نده بر کشوری مردمی سوار بشه وان رو غصب کنه وبعد با وقاحت تمام بگه کشور وسرزمین منه شما باید برید اگه نرید میکشیمتون که همین کار رو دارن می‌کنند اما بدانید قاتلان وادمکشان جهان ما رزمندگان وملت مانند این مجاهدان داریم وهرگز حاضرن بمیرن اما دیگه کشورشون رو ترک نمی‌کنند آرزو وداغ به دل اسراییل غاصب وهمراهی کنندگانش وهر آنچه رو خرج کردن به اذن الله میگذارن.حسبی الله فان حزب الله هم الغالبون انشاالله به اذن الله.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۳ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
در مقابل ظلم تنها قیام کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۸ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
یا خدا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۲ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
به تنگه حمله کرده اند؟

معمولاً به اهدافی در تنگه حمله می کنند. خود تنگه که بخشی از دریا است و همه اش آب است، چطوری می شود به آن حمله کرد؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۵ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
کار بیهوده. باید اتحاد داشت . یه دست صدا نداره.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۳ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
حالا میفهمید پولامون برای چه قدرتی به کار رفته یا باید توضیح بیشتر داد
آخرین اخبار