دستگیری باند ۹ نفره سارقین یک طلافروشی در شرق شهر تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۹ نفره سرقت از طلافروشی در شرق شهر تهران خبر داد.

سردار کارآگاه علی، ولی پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره سرقت از یک طلافروشی و وصول شکایت شاکی به پلیس، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در گام نخست طی تحقیقات اطلاعاتی و میدانی دریافتند، هشتم آبان ماه سال جاری فردی به همراه همدستش با نفوذ به یک طلافروشی در شرق شهر تهران مقدار زیادی طلا بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان سرقت کرده و به همراه آن دوربین‌های مداربسته را به همراه تجهیزاتش سرقت و متواری شده است. 

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه با توجه به حساسیت موضوع اقدامات گسترده کارآگاهی و اطلاعاتی را آغاز کردند و موفق شدند هویت فرد سارق را شناسایی کنند که در ادامه متوجه شدند، سارق یک فرد ۵۰ ساله که در گذشته در همان طلافروشی مشغول به کار بوده با طراحی نقشه‌ای سرقت را انجام داده است. 

سردار، ولی پور گودرزی در ادامه بیان داشت: کارآگاهان در ادامه با استفاده از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق شدند مخفیگاه متهم را شناسایی و پس از مراقب‌های شبانه روزی نهایتا در تاریخ دهم آذرماه سال جاری متهم را در مخفیگاهش در شرق شهر تهران طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پایگاه یازدهم انتقال دادند. 

وی در ادامه گفت: متهم در بازجویی اولیه منکر حقایق شد، اما در ادامه با توجه به مستندات موجود ناگزیر لب به اعتراف گشود و اقرار داشت؛ گذشته در همین طلافروشی مشغول به کار بوده و انگیزه سرقت را ورشکستی و سپس طمع برای پولدار شدن اعلام کرده است. 

این مقام انتظامی در ادامه متذکر شد: کارآگاهان جهت کشف اموال مسروقه اقدامات کارآگاهی را آغاز کردند و دریافتند؛ طلا‌ها در منزل یکی از اقوام متهم در منزل جاسازی شده و کارآگاهان طی یک عملیات غافلگیرانه طی صدور قرار قانونی از مراجع قضایی به منزل موصوف مراجعه و طی بررسی منزل مقدار زیادی طلا آب شده در گوشه و کنار خانه کشف و به همراه متهم به پایگاه یازدهم انتقال دادند. 

سردار، ولی پور گودرزی در پایان با بیان اینکه تعداد ۸ تن از همدستان سارق که در این سرقت نقش داشته‌اند دستگیر و به پایگاه یازدهم منتقل شدند، خاطرنشان کرد: متهمین با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضایی، به همراه اسناد و پرونده تکمیلی به زندان منتقل شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۷ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
اون طلا فروشم خداخواسته پول داربشه فقیر وبیچاه راهم دریابید پولدارها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۷ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
خوب چراازشون گرفتین اون که طلافروشی داره وضع مالیش خوبه کمی ازطلارابه اونامیبخشیدوازادشون میکردازناچاری رفته دزدی پول نداشته.مردم بیچاره ازدردنداری میرن دزدی فقرخیلی سخته خیلی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۷ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
آمار فقرا در ایران اگر از کدخدات کمتر نباشه لااقل در همون حده. کی مخاید از توهم در بیاید که قرار نیست در یک جامعه همه در یک سطح باشن. الان یک گدا هم رو ایران کاسبی خوبی داره.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۸ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
اون طلا فروشه طلاهاشو پیدا نکرده بود که بذل و بخشش کنه! ضمن اینکه کسی از ناچاری دزدی نمیره بلکه از روی طمع و اینکه یک شبه ره صد ساله رو بره میره دزدی میکنه.
Netherlands
ناشناس
۲۰:۳۵ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
چرا در کشور عزیز ما ایران طلا فروشی ها رو شش قفله میکننننن از ترس دزد سارق طلا فروش ها با جون شون بازی میکننن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۹ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
یک هفته دیگر همه شان آزاد می شوند و به آغوش جامعه برای دوزدی یا قتل بعدی برمی گردند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۱ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
طلا و ارز و خوراکی ها خط قرمزن
آخرین اخبار