علت بوی ناخوشایند در شرق شیراز چه بود؟

فرماندار شیراز درباره بوی ناخوشایند و مسبب آن در شرق این کلانشهر توضیحاتی ارائه داد.

لطف‌الله شیبانی فرماندار شیراز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: طی هفته‌های اخیر وجود بوی نامطبوع در منطقه شرق شیراز به خصوص بلوار اتحاد مشکلاتی برای اهالی به وجود آورده بود.

او اضافه کرد: در شرق این کلانشهر به دلیل وجود فعالیت برخی کارخانه‌ها و واحد‌های همیشه کمی بوی ناخوشایند به مشام می‌رسد، اما در ۱۰ روز اخیر گزارش‌های مردمی مبنی بر استشمام بوی نامطبوع در نقاط مختلف شرق شیراز از جمله جاده کمربندی، و پل فسا به خصوص در شب‌ها بیشتر شد که این مساله موجب سلب آسایش مردم شده بود به همین جهت رفع این مساله در دستور کار ویژه قرار گرفت.

فرماندار شیراز با بیان اینکه طی ۱۰ روز اخیر این بوی نامطبوع از شروع غروب آفتاب شدت گرفته و تا صبح ادامه داشت، افزود: با پیگیری‌های فرمانداری و استقرار ادارات مختلف نظیر محیط زیست، آتش‌نشانی، شهرداری شیراز و دیگر نهاد‌های مرتبط با این موضوع منشأ بوی نامطبوع در محیط کارگاه تصفیه روغن موتور در شهرک صنعتی شیراز شناسایی شد.

او با اشاره به پلمب واحد صنعتی متخلف، تاکید کرد: اواخر هفته گذشته با دستور مقام قضایی این واحد صنعتی پلمب شد که پس از تعطیلی کارگاه بوی آزار دهنده شرق شیراز رفع شد و دیگر از سوی شهروندان موردی به نهاد‌های امدادی و خدمات شهری گزارش نشده است.

فرماندار شیراز ادامه داد: بنا شد تا زمانی که کارگاه تصفیه روغن موتور در شهرک صنعتی تمهیدات لازم محیط زیستی را بکار نگیرد این واحد رفع پلمب نشود.

شیبانی، بوی ناخوشایند ناشی از ورود و تردد وسائل نقلیه حمل مواد شیمیایی را یکی دیگر از مشکلات مردم شهر شیراز برشمرد و گفت: خودرو‌های حمل مواد اولیه شیمیایی با خریداری مواد شیمیایی از پالایشگاه‌ها آن‌ها را به مناطق شهری منتقل می‌کنند از این‌رو با تردد در نزدیکی یا سطح شهر بوی نامطبوع ناشی از تخلیه این مواد باعث آزار و اذیت مردم می‌شد.

او با اشاره به اینکه بوی نامطبوع در هنگام تخلیه مواد شیمیایی همراه خودرو است، تاکید کرد: با پارک شبانه این خودرو‌ها در خیابان‌های شهر بوی نامطبوع منتشر می‌شود به همین جهت ممنوعیت ورود وسائل نقلیه حمل مواد شیمیایی به شهر شیراز از آخر هفته گذشته به پلیس راهور و پلیس راه استان اعلام شد بنابراین این خودرو‌ها باید در پایانه مربوط به خودشان پارک شوتد و سپس رانندگان به منزل خود در شهر مراجعه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۲ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شاید نفخ کردن
آخرین اخبار