اهدای بسته‌های معیشتی در آستان خواهر امام رشت

طرح قرار دوازدهم آذر ماه گیلان امروز با اهدای بسته‌های معیشتی در آستان خواهر امام رشت برگزار شد.

حجت الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در مراسم طرح قرار دوازدهم آذر ماه این استان که در آستان خواهر امام رشت برگزار شد، گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۲ میلیارد تومان برای اجرای قرار دوازدهم هزینه شده است.

او افزود: در قرار دوازدهم مهدی یاوران تلاش می‌کنند بین مردم امید آفرینی کنند و وضعیت معیشتی افراد کم بضاعت را ارتقا ببخشند.

مدیرکل اوقاف گیلان به تهیه یک هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی در طرح قرار دوازدهم آذر ماه اشاره و تصریح کرد: ارزش هر بسته معیشتی ۷۵۰ هزار تومان بوده است.
 
به گفته حجت الاسلام تدینی، برای تهیه این بسته‌های معیشتی ۹۰۰ میلیون تومان از محل عواید موقوفات دارای نیات مرتبط با خیرات و کمک‌های مردمی هزینه شده است.

او همچنین گفت: این بسته‌های معیشتی با کمک موسسات خیریه و از طریق مراکز افق در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: تهیه و توزیع کیف و لوازم التحریر به ارزش ۱۲ میلیون تومان، کمک به درمان و تهیه دارو برای بیماری‌های خاص به ارزش ۳۰ میلیون تومان و کمک هزینه تهیه جهیزیه به ارزش ۱۵ میلیون تومان از دیگر بخش‌های طرح قرار دوازدهم آذر ماه امسال بوده است.

حجت الاسلام تدینی تصریح کرد: کمک هزینه اعزام به کربلا به ملبغ ۵ میلیون تومان، تهیه بسته‌های فرهنگی برای دانش آموزان عازم به اردو‌های راهیان نور به ارزش ۶ میلیون تومان و کمک هزینه ترک اعتیاد به مبلغ ۱۲ میلیون تومان هم در طرح قرار دوازدهم آذر ماه امسال به جامعه هدف اهدا شده است.

به گفته او، در راستای اجرای این طرح ۲ دستگاه فتوتراپی و لارنگوسکوپی به ارزش ۲۰ میلیون تومان خریداری شده و در اختیار مراکز درمانی شهرستان آستانه اشرفیه قرار گرفته است.

طرح قرار دوازدهم به منظور ساماندهی توزیع سبد‌های معیشتی و ارائه خدمات اجتماعی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه بر مبنای مشارکت مردمی تدوین و ابلاغ شده است تا با جذب مشارکت‌های خیران به عنوان مهدی یاوران، بتواند خدمات ارزشمندی را در دوازدهم هر ماه به افراد نیازمند ارائه دهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.