۴۴ هزار و ۵۰۶ نفر در خراسان‌شمالی غربالگری دیابت و فشارخون شدند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از زمان آغاز پویش ملی سلامت، تعداد ۴۴ هزار و ۵۰۶ نفر در مناطق تحت پوشش این دانشگاه غربالگری دیابت و فشارخون بالا شدند.

 محمدرضا اکبری گفت: از تعداد ۴۴ هزار و ۵۰۶ نفر که در طرح پویش ملی سلامت غربالگری و تست دیابت و فشارخون گرفته شد، ۷۷۲ نفر مشکوک به فشارخون بالا و ۴۷۱ نفر نیز مشکوک به دیابت شناسایی شدند.

وی گفت: از آغاز اجرای این پویش تعداد ۳ هزار ۶۶۸ نفر رابطین سلامت و به ۷ هزار و ۶۶۲ نفر سفیران سلامت خانواده در مناطق تحت پوشش دانشگاه برای انجام تست غربالگری آموزش‌داده‌شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: به جز سفیران و رابطین سلامت، تعداد ۵ هزار و ۶ نفر نیز آموزش‌دیده‌اند که تاکنون تعداد ۳۱۸ جلسه آموزش گروهی چهره به چهره در استان برگزار شده است.

اکبری گفت: به‌منظور آگاهی عموم جامعه درباره بیماری دیابت و فشارخون بالا و تأکید بر اهمیت مراقبت این بیماری‌ها، از ۲۰ آبان لغایت ۱۵ دی‌ماه به‌عنوان پویش ملی سلامت نام‌گذاری شده است.

گفتنی است؛ پویش ملی سلامت با محوریت غربالگری و بیماریابی دیابت و فشارخون بالا هم‌زمان در سراسر کشور و در مناطق روستایی، شهر‌های زیر بیست هزار نفر و شهر‌های مجری سلامت خانواده برای جمعیت بالای ۱۸ سال اجرا می‌شود.

برچسب ها: علوم پزشکی ، دیابت
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.