ضرورت حضور راویان کیفی در اردو‌های راهیان نور

امسال بیش از هشت هزار نفر از چهارمحال و بختیاری به مناطق عملیاتی کشور اعزام می‌شوند.

غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری در نشست ستاد راهیان نور استان گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال هشت هزار و ۴۰۰ نفر از مردم این استان در قالب اردو‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب، شمال غرب و غرب کشور اعزام می‌شوند.

وی افزود: در قالب اردو‌های راهیان نور، خاطرات رزمندگان دفاع مقدس، ایثارگری و فداکاری آن‌ها برای دفاع از اسلام، انقلاب و کشور برای نسل‌های سوم و چهارم روایتگری می‌شود.

حیدری اضافه کرد: اردو‌های راهیان نور می‌تواند پل ارتباطی بین نسل اول، دوم، سوم و چهارم باشد و گام‌های مهم و ایثارگری‌های رزمندگان، آزادگان و جانبازان برای اعتلا و سربلندی کشور را برای نسل جوان انتقال دهد.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: نسل جوان جامعه با قرار گرفتن در این فضای معنوی، با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.


بیشتر بخوانید


وی با تاکید بر حضور راویان کیفی در اردو‌های راهیان نور برای روایتگری موثر و مفید ادامه داد: با توجه به تاثیر روحی و معنوی اردو‌های راهیان نور، همه باید تلاش کنند این اردو‌های فرهنگی به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

حیدری بر ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان‌ها و ادارات برای هرچه بهتر برگزار کردن اردو‌های راهیان نوربه عنوان یک کار فرهنگی موثر تاکید کرد.

وی با تاکید برآماده سازی زیرساخت‌های لازم اردوگاهی استان با توجه به تامین اعتبار لازم در دور نخست سفر استانی دولت به چهارمحال و بختیاری گفت: برای اعزام دانشجویان و دانش آموزان همکاری لازم در خصوص راهیان نور انجام شود.

سردار محمد علی اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به آغاز اردو‌های راهیان نور این استان از پنجم آذر ماه افزود: تاکنون ۲ هزار نفر از مردم این استان به مناطق عملیاتی جنوب، غرب و شمال غرب اعزام شده‌اند.

وی اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده مابقی سهمیه ابلاغی استان تا پایان سال به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

اکبری ادامه داد: براساس دستور استاندار، دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری از ردیف بودجه فرهنگی برای اعزام کارکنان خود به راهیان نور استفاده کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار